Війна продовжується, або дві війни учасників АТО

Військовослужбовці, які повертаються з АТО, вимушені йти на іншу війну – з бюрократами.

Сумною практикою у нашій державі є те, що люди, які воювали на сході країни, повернувшись  «повинні» доводити, що вони справді ходили під кулями, що були поранені, що не отримували грошового забезпечення, повинні вибивати пільги, які належать їм по праву.

Учасник АТО  чекав на виплату грошового забезпечення близько п’яти місяців, і тільки після звернення громадських активістів до генерального прокурора України, він побачив кошти на своєму рахунку. Завдяки юридичному супроводу та консультаціям, які надають юристи ГО «Розвиток Громади» учасникам АТО та членам їхніх сімей, вдалося неодноразово добитися правди та відстояти права, передбачені законом. Серед останніх випадків було звернення військовослужбовця, якого внесли у списки незаконно відсутніх, в той час коли він перебував на стаціонарному лікуванні.

Перебуваючи вже кілька місяців у зоні АТО, військовий відправився додому у відпустку. Та замість відпочинку на нього чекало лікарняне ліжко.  Після чотирьох місяців стаціонарного лікування, військовий прибув за місцем розташування підрозділу, де його повідомили, що він рахувався незаконно відсутнім. Варто зазначити, що документи, які б підтверджували перебування військового на лікуванні,  до частини надійшли вчасно. Після службового розслідування було встановлено, що підстав подавати його в списки незаконно відсутніх не було. Внаслідок цього відмінили виведення за штат та зобов’язалися виплатити грошове забезпечення.  Але кошти військовому так і не надходили. Учасник АТО самостійно звертався до своєї частини та до прокуратури, проте не був почутий. Тож військовий звернувся за допомогою до ГО «Розвиток Громади».

Ознайомившись зі справою, юристи громадської організації підготували лист-звернення  до Генерального прокурора України та у військову прокуратуру Миколаївського гарнізону Південного регіону України з проханням здійснити нагляд щодо виконання забезпечення виконання перерахунку виплат грошового забезпечення. Через два місяці усі заборговані кошти були перераховані на рахунок військовослужбовця.

"До уваги військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції, якщо Вас вивели за штат на час лікування в госпіталі, а Ви належно повідомили про причини відсутності і місце перебування, зверніться до частини та надайте підтверджуючі документи Вашої відсутності. Якщо на підставі незаконного виведення за штаб Ви не отримували грошового забезпечення, частина зобов’язана виплатити заборговані кошти", - інформує юрист ГО "Розвиток Громади" Ірина Дичко.