В Україні розширили соцгарантій для військовослужбовців

Особам, які забезпечують державний суверенітет України на тимчасово окупованих територіях, надано право на соціальні гарантії, передбачені для учасників АТО.
 
Відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ухваленням Закону України "Про особливості державної політики по забезпеченню державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" набув чинності сьогодні, 31 серпня.
 
Документом внесено зміни до ряду законів України, реалізація яких забезпечить комплексне врегулювання питання соціального захисту громадян, які братимуть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та інших питань, пов'язаних із здійсненням зазначених заходів.
 
Також передбачені зміни в частині приведення термінології щодо осіб з інвалідністю у відповідність до Конвенції про права осіб з інвалідністю.
 
Нагадаємо, 30 квітня 2018 року почалася операція Об'єднаних сил по забезпеченню національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях
 
Про спецправила справляння податків і зборів на період проведення АТО читайте у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.
 
«Прийняття рішень уповноваженими державними органами про зміну найменування заходів, які здійснюються по відновленню державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях України не повинна відображатися на соціальних гарантіях тих осіб, які виконують бойові завдання на цих територіях. Позиція законодавця, у цій ситуації, є надзвичайно необхідною та поміркованою», - переконана адвокат Софія Фещук