Керівник ГО «Розвиток Громади» був запрошений на ТРК «Львів» для обговорення питань судової реформи

Голова ГО «Розвиток Громади» Андрій Болюбаш взяв участь у телепередачі «На часі». Основним питанням для обговорення була тема судової реформи, про яку повідомив на прес-конференції 27 жовтня Президент України Петро Порошенко.

Між запрошеними велась жвава дискусія стосовно важливості судової реформи, можливих заходів для її проведення та висновків Венеціанської комісії.

В ході розмови представником ГО «Розвиток Громади» було зазначено необхідність зміни Конституції, усунення політичного впливу, відміни п’ятирічного терміну призначення суддів та їх недоторканості.

Андрій Болюбаш підкреслив: «Також варто зняти обмеження щодо обсягу прийнятих справ. Матеріальне право, процесуальне, головне за змістом, щоб рішення були юридично грамотні, мотивовані, щоб усі доводи в ній було відображено».


Правозахисник зауважив необхідність атестації суддів всіх рівнів, створення військових судів та спеціалізації існуючих, що грутувалася б на міжнародній практиці.

«Безумовно, суди мають потребу в кадровому очищенні. Це можна було б вирішити через атестацію суддів всіх інстанцій», – розповів керівник ГО «Розвиток Громади».