Набрав чинності закон про прискорення митного оформлення гуманітарки

28 січня набрав чинності Закон № 865-VIII про внесення змін до Закону «Про гуманітарну допомогу». Згідно з документом заборонено затягувати терміни проведення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю гуманітарної допомоги.
 
Встановлено, що спеціально уповноважені держоргани з питань гуманітарної допомоги зобов'язані:
- у день прийняття рішення про визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою розмістити його на своєму офіційному сайті, що є підставою для його використання органами, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний і радіологічний контроль товарів (предметів) гуманітарної допомоги;
- в одноденний строк після прийняття рішення про визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою надіслати таке рішення в електронній формі до органів доходів і зборів та інших державних органів.
Також Законом передбачено, що органи, які безпосередньо здійснюють вищезгаданий контроль, забезпечують оперативне, безоплатне та якісне його проведення.