Львів’яни можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу від професійних юристів без черг

У рамках ГО “Розвиток Громади” працює одразу два відділи безкоштовної юридичної допомоги.

Щоденно з 09:00 до 18:00 львів’яни отримують кваліфіковану юридичну допомогу в громадській приймальні організації.

Хто допомагатиме
На відміну від більшості безкоштовних консультацій, юридичним відділом громадської організації керують правозахисники з більш ніж десятилітнім досвідом роботи, які працювали в провідних державних структурах Львова – Андрій Болюбаш та Юрій Татомир. Вони входять до складу національної асоціації адвокатів України.
 

“З 17 років я почав займатися юридичною діяльністю у Франківському районному суді Львова. Це навчило швидкому розумінню суті проблеми та її вирішення в найкоротший термін. Намагаємося допомогти вирішити правові питання громадян якомога ефективніше та швидше” – розповів Андрій Болюбаш.


Юрій Татомир після закінчення вищого навчального закладу безперервно займається активною юридичною практикою в цивільному, кримінальному, спадковому, сімейному та банківському праву.

Також в ГО “Розвиток Громади” працюють юристи-волонтери.
 

“Для мене ця робота є дуже важливо. У своєму житті зіштовхнувся з колосальною несправедливістю в суді і з тих пір пообіцяв собі допомагати таким же простим людям, як і я” – поділився юрист-волонтер Назар Бай.Що ми вже зробили

Юристи вже встигли вирішити низку складних правових порушень. До нас зверталися із проблемами незаконних забудов, свавілля чиновників, оформлення документів та силового захоплення влади. До прикладу, було вирішено проблему з парканом, який звів високопосадовець і цим самим закрив літній жінці прохід до власного будинку. Також у юридичному відділі не допустили порушення прав жителів будинків по вулиці Пулюя №32 та 34а, у яких виникли суттєві незручності взв’язку з будівництвом “Набережного кварталу”.

Юридична допомога для бійців АТО
Часто учасники військових подій на Сході України мають право на пільги, але не можуть ними скористатися. Проблеми починаються зі спроб отримати статус учасника бойових дій. Адже досі немає інформації, чи створені спеціальні комісії при міністерствах, а також міжвідомчі комісії, які повинні були надавати такий статус; є проблема з наданням різних довідок з військових частин, які підтверджували б участь особи в АТО. Тому ГО «Розвиток Громади» разом з ГФ «АФГАНСЬКА СОТНЯ» та Львівською обласною радою започаткували в стінах Львівського військового госпіталю Центр правової допомоги бійцям АТО. Юристи допомагають вирішити низку правових питать та розв’язати бюрократичну тяганину. Вони змогли допомогти вже близько 70 постраждалим.
 

“Дуже часто хлопці знають про їхні права, але не можуть ними скористатися. Бюрократичний апарат наскільки складний, що без нашої допомоги дуже важко виробити найпростіші документи” – поділилася юрист Ірина Дичко.


Правозахисники для сімей бійців загиблих в АТО
Родичі загиблих військових також нерідко потребують юридичної допомоги. Розібратися з пільгами, які надає держава, уникнути шахрайства та захистити свої права їм допомагають юристи громадської організації. До нас вже звернулися більше десяти сімей.