За що і яку суму винагороди зможуть отримати учасники АТО

Набрав чинності наказ Міноборони від 2 лютого 2015 року № 49 про «Порядок та умови виплати винагород військовослужбовцям». Адвокат і керівник ГО «Розвиток Громади» Андрій Болюбаш пояснив, якою буде сума винагороди і за що її зможуть отримати військові.

Розміри винагороди становитимуть 100% місячне грошове забезпечення і є встановленими постановою Кабміну від 31.01.2015 № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій».

Винагорода виплачуватиметься військовослужбовцям (крім резервістів) у період мобілізації (у тому числі часткової), з моменту введення воєнного стану та до дати завершення демобілізації або закінчення (скасування) воєнного стану, проведення АТО.

Українські військові зможуть отримати винагороду за:

- безпосередню участь у воєнних конфліктах чи АТО;
- здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні;
- відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями;
- звільнення об’єктів, що охороняються військовослужбовцями, у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.


«Винагороду військовослужбовці одержуватимуть за місцем проходження служби. Підставами для її виплати є накази командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій), керівництва військових формувань та органів державної влади. Командири (начальники) військових частин (установ, закладів, організацій) зможуть отримати винагороду на підставі наказів вищих командирів (начальників, керівників)», – зазначив керівник юридичного департаменту «Розвитку Громади» Андрій Болюбаш.


Додаткову винагороду виплачуватимуть за:

- успішне виконання бойового завдання;
- безпосередню участь у бойових діях (1 тис. грн. за кожну добу);
- успішне виконання завдань із знищення (захоплення) техніки.

Також отримати додаткові винагороди зможуть родичі загиблих, захоплених у полон або в заручники, інтернованих в нейтральні держави або безвісно відсутніх військовослужбовців.

Фото з сайту: ua.korrespondent.net