Податок на доходи громадян від надання в оренду земельних паїв відтепер надходитиме у місцевий бюджет

Хочемо звернути увагу платників податків на окремі зміни до ПКУ, що були внесені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств" від 10.07.2018 р. № 2497-VIII.

Зокрема, згадано про наступні нововведення:
1. Запроваджено сплату земельного податку за лісові землі: зміни внесено до п. 273.1 ПКУ. Попередня норма цієї статті передбачала, що податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством. Нова редакція встановлює, що податок за лісові землі складається з земельного податку та рентної плати.
2. Передбачено, що ПДФО з орендної плати за земельні ділянки (паї) зараховується до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок (зміни до пп.пп. 168.4.4 та 168.4.5 ПКУ).

Водночас ПКУ доповнено пп. 168.4.9, який встановлює, що суми ПДФО, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису). Раніше юридичні особи, які орендували земельні ділянки, сплачували податок до місцевого бюджету за місцем податкової адреси, а не до бюджетів громад, на територіях яких розташовані земельні ділянки.

Сплата ПДФО до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок є виключенням із загального правила. Водночас про те, як у загальному випадку сплачувати ПДФО, радимо почитати у матеріалі "До якого бюджету сплачують ПДФО, військовий збір і подають форму № 1ДФ відокремлені підрозділи" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

«Вказані зміни закладають нормативне підґрунтя для збільшення надходжень до загального фонду місцевих бюджетів, що дозволить збільшити капітальні видатки та розвивати бюджетні установи, інфраструктуру первинних елементів адміністративно-територіального устрою України», - пояснює адвокат Софія Фещук.