Незаконно збудовані об’єкти можуть бути введені в експлуатацію за умови їх легалізації

13 січня Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт”.

Закон передбачає прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт. Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом № 95 від 19.03.2013 року затверджено Порядок, який встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт об’єктів та механізм проведення їхнього технічного обстеження.
 

Адвокат Андрій Болюбаш зазначає: «Всі самовільно збудовані об’єкти, які підпадають під дію амністії, можна буде легалізувати».


Такими об’єктами можуть бути:

- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
- громадські будинки I і II категорій складності (збудовані до 12 березня 2011 року);
- будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності (збудовані до 12 березня 2011 року).

Для того, щоб скористатися «будівельною амністією», необхідно зібрати такі документи:

1. Заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта за формою, наведеною у додатку 3 Порядку.
2. Два примірники заповненої декларації.
3. Документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, на якій збудовано об’єкт.
4. Звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди (замовляється громадянином у сертифікованого фахівця).
5. Технічний паспорт інвентаризації споруди.
 

    «Зібравши пакет документів, слід звернутися до місцевого управління Держархбудінспекції. За результатами буде зареєстровано декларацію про введення об’єкта в експлуатацію. При цьому жодні штрафи з громадян не стягуватимуться», – розповів керівник юридичного департаменту ГО «Розвиток Громади» Андрій Болюбаш.


У Законі також передбачено запобіжні механізми, які не дозволять недобросовісним забудовникам легалізувати самобуди, зведені протягом останніх років.

Фото з сайту: eurasia-rally.com