Родичі загиблого добровольця боряться за права, передбачені для сімей загиблих учасників АТО

В антитерористичній операції, яка вже більше року триває на сході нашої країни, від самого початку активну участь беруть добровольчі батальйони. Та, на жаль, ті хто з власної волі відстоює незалежність та суверенність  України, не можуть отримати статус учасника бойових дій, а сім’ї загиблих добровольців позбавлені права на пільги та компенсації.  Саме з такою проблемою до юридичного департаменту ГО  «Розвиток Громади» звернулася дружина загиблого бійця добровольчого батальйону «ОУН».

Не зважаючи на те, що вони добровільно йдуть на війну та віддають за країну  своє життя і здоров’я,  -з боку держави не отримують жодних пільг та гарантій. Для учасників добровольчих батальйонів, які не підпорядковуються Міноборони, МВС чи Нацгвардії, згідно постанови КМУ не передбачено надання статусу учасника бойових дій. Так само  і сім’ї загиблих добровольців не можуть розрахувати на пільги чи компенсації від держави, оскільки це не передбачено законом.

З такою бідою зіткнулася пані Марія, чоловік якої загинув 23 листопада 2014 року. За два тижні до того він відправився в зону АТО у складі добровольчого батальйону «ОУН». Під час обстрілу  артилерійськими снарядами в с. Піски Ясинуватського району чоловік отримав складні поранення, які відібрали йому життя. З часу його смерті вдова неодноразово зверталася до різних установ, щоб отримати статус члена сім’ї загиблого у зоні АТО. Проте усі звернення не принесли бажаних результатів.

«На сьогоднішній день статус учасника бойових дій і загиблого при виконанні бойового завдання в зоні АТО моєму чоловіку не присвоєно. У зв'язку з цим, я як дружина, та  інші члени родини не можемо отримати ні матеріальну допомогу, якої потребуємо, ні пільги, що поширюються на сім'ї загиблих. Крім того, для родини дуже важливо, щоб люди знали і розуміли, що Юрга Андрій Володимирович загинув, як великий патріот України, як Герой. Його життя і його подвиг повинні служити прикладом для майбутніх поколінь українців. Про це не повинні забувати ані люди, ані держава», – поділилась пані Марія.


За допомогою вдова добровольця звернулася в юридичний департамент ГО «Розвиток Громади». Спеціалісти підготували позовну заяву щодо визнання факту участі її чоловіка в бойових діях, який в подальшому дасть можливість  родині отримати соціальні права та гарантії.

«Встановлення факту загибелі Юрги Андрія Володимировича під час бойових дій в районі проведення АТО є необхідним для визнання членів його родини особами, на яких розповсюджується Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - повідомляє активіст ГО «Розвиток Громади», юрист Оксана Цікайло.


Звичайно, жодна матеріальна допомога чи пільги не зможуть зменшити біль втрати коханого чоловіка та люблячого батька. Та для багатьох сімей, які втратили на війні годувальника, така підтримка держави є дуже потрібною.