Переселенцям обіцяють компенсувати витрати на проживання та житлово-комунальні послуги

Кабмін затвердив порядок надання щомісячної адресної допомоги переселенцям з Криму та зони АТО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг – повідомив юрист ГО “Розвиток Громади” Болюбаш А.

Уряд вводить єдиний облік внутрішньо переміщених осіб з Криму і районів проведення АТО. Мінсоцполітики в свою чергу створить і вестиме Єдину інформаційну базу даних. Передбачається, що переселенцям з Криму та зони АТО видаватимуться довідки про взяття на облік. Для її отримання необхідно звернутися особисто або через законного представника із заявою і копією паспорта до органів соціального захисту населення за місцем перебування. Така довідка видаватиметься у день подання заяви безоплатно, за встановленою формою.

Компенсація призначається на сім’ю і виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми від інших членів сім’ї в таких розмірах:
- для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 грн. на одну людину (члена сім’ї);
- для працездатних осіб – 442 грн. на одну людину (члена сім’ї).
Компенсація на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2400 грн.
 

Для отримання допомоги переселенцям слід звертається до органу соцзахисту населення за фактичним місцем перебування з відповідною заявою та пред’явити паспорт або інший документ, що засвідчує особу, а також надати довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік переміщених осіб – додав правозахисник.


Варто зазначити, що допомога не призначається у разі, коли у будь-якого з членів сім’ї є житлове приміщення, розташоване поза зоною АТО, або сім’я має два або більше транспортних засоби, або якщо будь-який з членів сім’ї має на депозиті у банку кошти в сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму.