І знову скандальне призначення нового начальника інспекції ДАБК м.Львова


20 липня 2016 року представлено місту нового начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю  м. Львова – Володимира Цабака, якого призначено на посаду в порядку переведення з Головного територіального управління юстиції у Львівській області, де останній з квітня 2003 року по липень 2016 року працював у Головному управлінні юстиції у Львівській області, остання займана ним посада – заступник начальника відділу контролю за виконанням рішень державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області.


СУТЬ СПРАВИ:
У поле зору громадськості, потрапила інформація, яка аж ніяк не вказує на порядність, чесність та сумлінність особи Володимира Цабака та дає достатньо підстав сумніватися у ефективності низки прийнятих Україною Законів, дія яких спрямована на очищення влади. 
Тому, на глибоке переконання громадських організацій Львівщини існує достатньо фактів вважати Володимира Цабака недобросовісним посадовцем, який не відповідає моральним та законним вимогам, яким має відповідати особа, котрій ввірено працювати лише на благо та в інтересах Держави та народу України.

ЙДЕМО ПО ПОРЯДКУ:
Шляхом моніторингу офіційних джерел медіа-ресурсів та аналізу усіх наявних документів, активістами встановлено  інформацію зі змісту якої випливає, що попри прийняття низки люстраційних нормативно-правових актів, в Україні надалі продовжує мати місце зайняття керівних посад органів державної влади та місцевого самоврядування недобросовісними та скомпрометованими особами. 
1)    У мережі Інтернет, що відноситься до засобів масової інформації на офіційному сайті програми «НАШІ ГРОШІ» розміщено статтю від 26.07.2016 року, під назвою: «Де живе і що має новий керівник інспекції ДАБК у Львові», зі змісту якої вбачається, що Володимир Цабак, будучи нещодавно призначеним керівником Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові, у декларації про свої доходи та доходи членів своєї сім’ї за 2015 рік задекларував 40,7 тис. грн. власного доходу та 150,8 тис. грн., як дохід дружини. Згідно даного документу, Володимир Цабак володіє земельною ділянкою площею 0,16 га та будинком площею 297,3 кв.м. у с. Ралівка Самбірського р-ну Львівської області, на останнього зареєстрований автомобіль марки «Mercedes-Benz» модель «Sprinter» 1997 року випуску. Дружина посадовця Уляна Цабак має майже 0,085 га землі у Пустомитівському районі Львівської області; будинок у м. Винники площею 351,1 кв.м. та квартиру у м. Львові площею 102,3 кв.м. Згідно реєстру нерухомості, у травні цього року остання придбала ще одну квартиру у новобудові в м. Львові, на вул. Кн. Ольги площею 61,1 кв.м. Також, на Уляну Цабак зареєстровано автомобіль марки «Audi» модель «Q7» 2010 року випуску, ринкова вартість якої складає близько 900 тис. грн. 
2)    Не надто позитивна інформація стосовно Володимира Цабака міститься в мережі Інтернет на офіційному сайті «Варіанти», де розміщена стаття від 21.07.2016 року під назвою: «Львівську ДАБІ очолив Цабак». У статті вказано, що у серпні минулого року Громадська люстраційна рада рекомендувала Міністру юстиції України звільнити Володимира Цабака з посади заступника начальника з питань реєстрації Львівського міського управління юстиції, оскільки це    й посадовець під час Революції Гідності займав посаду начальника відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області та був безпосередньо причетним до виконання незаконного рішення суду щодо знесення намету Львівського Євромайдану
3)    Поза увагою активістів не залишено і більш давню статтю з  мережі Інтернет, яку розміщено ще 21.08.2015 року у соціальній мережі «Facebook» на сторінці групи «Громадська Люстраційна Рада». 20.08.2015 року на засіданні Громадської комісії з питань кадрової політики при Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області, більшістю членів комісії було прийнято рішення рекомендувати міністру юстиції України звільнити з посади заступника начальника з питань реєстрації Львівського міського управління юстиції Володимира Цабака, на підставі безпосередньої причетності останнього до виконання вище вказаного незаконного рішення суду щодо знесення намету Львівського Євромайдану.

ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
03.08.2016 року громадські організації Львівщини, за участю громадської організації «Розвиток Громади», дійшли висновку про невідповідність Володимира Цабака займаній посаді та подали звернення до міського голови та до голови державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо невідповідності начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю м. Львова Володимира Цабака займаній посаді.
У даному зверненні громадськими організаціями Львівщини висунуто основу вимогу щодо прийняття мір та вжиття заходів у межах компетенції, спрямованих на звільнення Володимира Цабака з посади начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю  м. Львова.

В ПІДСУМКУ:
Проаналізувавши вище наведене, у свідомості громадськості формуються цілком логічні питання:
Яким чином та за які кошти сім’ї Цабаків, які у 2015 році задекларували 191,5 тис. грн. сукупного доходу дістались у власність 2 земельні ділянки, 2 житлові будинки, 2 квартири, одну з яких придбано у 2016 році та престижний автомобіль, ринкова вартість якого складає близько 900 тис. грн.?;
На підставі чого місцевий посадовець середньої ланки Володимир Цабак, який беззаперечно мав відношення до перешкоджання у проведенні Революції Гідності, яка була основним інструментом народу України при захисті Держави та Конституційних прав громадян від посягань тодішньої влади (влади президента Януковича), і в час тодішніх подій і станом на тепер займав і займає керівні посади у державних органах?;
По якій причині рішення Громадської комісії з питань кадрової політики при Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області про доцільність звільнення Володимира Цабака з посади заступника начальника з питань реєстрації Львівського міського управління юстиції, яке було внесено у якості рекомендації на розгляд Міністра юстиції України не розглянуто у межах люстраційних  реформ?

Громадські організації Львівщини сподіваються, що по результату розгляду поданого звернення буде прийнято гідне рішення, яким будуть спростовані усі наявні питання.