Юристи Розвитку Громади виграли суд у мерії

2 лютого 2017 року за заявою ГО «Розвиток Громади» Франківський районний суд м. Львова визнав незаконним наказ управління транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради від 3 січня 2017 року «Про затвердження персонального складу конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування».

28 вересня 2016 року департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради було оголошено конкурс щодо набору представників громадських організацій до складу конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на міському автобусному маршруті загального користування. Пропозиції приймалися до 16:00 год. 7 жовтня 2016 року, однак частина представників громадських організацій, в тому числі і від «Розвитку Громади», які вчасно подали зазначений пакет документів до складу конкурсного комітету не потрапили.

В письмовому поясненні в управлінні транспорту зазначили, що представників громадських організацій не включили до складу конкурсного комітету у зв’язку із тим, що надійшла велика кількість заявок і управління керувалося в першу чергу вимогами до претендентів та в порядку дати подачі документів громадських організацій.

Однак, згідно п.1.8. останнього чинного Порядку вибору представників громадських організацій до складу Конкурсного комітету,що є Додатком №5 до Положення про порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування,яке було затверджене рішення виконавчого комітету ЛМР 23.09.2011 № 855 визначено,що якщо до участі у роботі Конкурсного комітету зголосилося більше ніж 50 % представників громадських організацій від загальної чисельності його складу, відбір представників громадських організацій здійснюється жеребкуванням на відкритій для засобів масової інформації та громадськості зустрічі з запрошенням всіх представників громадських організацій, що подали у встановленому порядку заяву. 

Крім того, всупереч вимогам п. 23 Порядку проведення конкурсу та ст. 44 ЗУ «Про автомобільний транспорт», управління транспорту включило до складу конкурсного комітету представників громадських організацій, які представляють інтереси автомобільних перевізників та можуть впливати на прийняття рішень комітетом.

Серед членів конкурсного комітету є Львівська громадська організація роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс - Львів», яку згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань заснували публічне акціонерне товариство «Львівське автотранспортне підприємство-14630» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Міра і К».

Крім того, керівником, а також підписантом Львівської обласної організації роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс - Львів» є громадянин Велійка Іван Богданович, який водночас є одним із двох співзасновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Міра і К», а також кінцевим бенефіціарним власником вказаного автомобільного перевізника.

Із вищенаведеного випливає, що ЛООРАТ «Укравтотранс-Львів», яка входить до складу конкурсного комітету, представляє інтереси двох автомобільних перевізників, а саме ТОВ «Міра і К» та ПАТ «ЛАП - 14630», оскільки такі є співзасновниками ЛООРАТ «Укравтотранс-Львів».

Також, серед членів конкурсного комітету є громадська організація «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» членами якої, за інформацією із
сайту вищевказаної громадської організації є: Львівське комунальне автотранспортне підприємство № 1; Публічне акціонерне товариство «Львівське автотранспортне підприємство 14630»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Фіакр-Львів»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Міра і К».

Зважаючи на вищенаведене, суд скасував Наказ № 1 «Про затвердження персонального складу конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування» від 03.01.2017 року із недотриманням вимог передбачених  абз. 2 п. 23 Порядку проведення конкурсу та абз. 10 ст. 44 ЗУ «Про автомобільний транспорт», та пов'язаності учасників конкурсного комітету - ЛООРАТ «Укравтотранс-Львів» та ГО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» із автомобільними перевізниками та прямого представництва їх інтересів, що в свою чергу вплине на прийняття рішення конкурсного комітету.
 
Нагадаємо, що влітку 2016 року активісти ГО «Розвиток Громади» взяли участь в страйку та підтримали приватних перевізників м. Львова, які захищали свої законні інтереси. В процесі ходу перемовин між перевізниками, громадськими активістами та міськими чиновниками було досягнуто домовленостей створити новий якісний, прозорий та у відповідності до вимог чинного законодавства конкурсний комітет, який визначить хто буде надавати послуги з перевезення пасажирів у м. Львові громадським транспортом.

Також, на засіданні Робочої групи з врегулювання питань перевезення пільгових категорій населення у громадському транспорті м. Львова, було підтримано вимоги протестувальників щодо обов’язкового включення до складу конкурсного комітету Вільну Профспілку Пасажирських Перевізників Асоціації Вільних Профспілок Автотранспортників Конфедерації Вільних Профспілок України та ГО «Розвиток Громади».

Тому, активісти ГО «Розвиток Громади» є зацікавленими в тому, щоб максимально проконтролювати за дотриманням законодавства під час проведення конкурсу та захистити права незалежних приватних, а також прослідкувати як міська рада виконує свої обіцянки.

Також варто звернути увагу, що ухвалою ЛМР №880 від 11.10.2011 року «Про скасування рішення виконавчого комітету від 23.09.2011 №855» скасовано рішення виконавчого комітету від 23.09.2011 № 855 “Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування та Порядку проведення технічного аудиту перевізника“ та згідно п.2 зобов’язано  Департамент житлового господарства та інфраструктури розробити відповідно до Закону України від 11.09.2003 “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“ та постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування «та подати на попереднє погодження міської ради: Положення про порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування у термін: до 01.12.2011 та Положення про конкурсний комітет з розгляду пропозицій та прийняття рішення щодо визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування у  термін: до 01.12.2011.
Однак, станом на сьогодні, вимоги даної ухвали ЛМР, департаментом житлового господарства та інфраструктури не виконані.