Привиди Януковича на Львівській залізниці

 
Громадськість постійно слідкує за призначеннями чиновників на вищі керівні посади у нашій державі. В поле зору активістів потрапив і теперішній керівник «Львівської залізниці» Іван Груник. Його призначили в.о. начальника Регіональної філії «Львівська залізниця» на час відпустки Богдана Піха.

Аналізуючи інформацію про його діяльність у ЗМІ, стає зрозуміло, що його призначення невипадкове. Не таємниця, що залізнична система України страждає від застарілих локомотивів та рухомого складу, зношеної інфраструктури та корупції. І досі нічого не змінюється.

На Львівській залізниці діє система корупційних схем, які успішно використовуються високопосадовими особами, що дозволяють вилучати значні суми державних коштів з бюджету залізниці. Ці схеми колишній заступник начальника залізниці Іван Груник вже роками використовує під прикриттям контрольно-ревізійних органів, прокуратури, поліції. Адже на неодноразові звернення працівників залізниці у вищезазначені органи реагування не відбувалось

(http://blogs.lb.ua/corruption_stop/104343_korruptsiya_v_tsentralnom_rukovodya.html ).

Після Революції Гідності ми часто чуємо слово «люстрація». Її застосовують до суддів, прокурорів та усіх чиновників, які займали високі посади у часи правління режиму Януковича. Проте, тих, хто призначав Груника на посаду зовсім не насторожило те, що він займав посаду заступника голови Львівської ОДА за президентства Віктора Януковича.
У прихильників такого призначення може виникнути запитання: «а що ж спільного має люстрація з Львівською залізницею?». З положень Закону України «Про очищення влади», очищення влади (люстрація) - це встановлена цим Законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Вона здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини. 

                                       

Зважаючи на те, що ПАТ «Укрзалізниця» є державним акціонерним товариством, ототожнювати його з державним органом ми ніби не маємо права: сьогодні відсутні спеціальні правові норми, які б чітко відносили державні акціонерні товариства, 100% акцій яких перебуває у державній власності, до такого виду, як «державні підприємства».

Проте на підставі аналізу положень Цивільного і Господарського кодексів України, Закону України «Про приватизацію державного майна» можна зробити висновок, що державні акціонерні товариства, статутний фонд яких сформовано за рахунок державного майна і 100% акцій яких перебуває у державній власності, також є підприємствами державної форми власності ( http://old.minjust.gov.ua/4742 ). Тому особа, яка при правлінні найодіознішого президента, що є пережитком старої системи кумівства, дерибанів та злочинних схем, просто не має права обіймати посаду та своїми рішеннями приносити  шкоду громадянам держави.

Також відомо, що зараз вагони «Львівської залізниці» здають в оренду лише одному підприємству. Чому так? Невже в нашій державі лише одне підприємство має можливість брати в оренду залізничні вагони? Чому влада зосереджується в руках однієї особи, а ринок монополізовується та стає неконкурентоспроможним попри положення законодавства, зокрема Закону України «Про захист економічної конкуренції»?

Ще одним гучним фактом розтрати коштів при очоленні Іваном Груником «Львівської залізниці» стала розтрата коштів при закупівлі деталей для кріплення вагонів.  Під час перевірки компанії «Укрзалізничпостач» детективи НАБУ виявили, що «Корпорація КРТ» здійснила продаж продукції для неї за цінами, які в два рази перевищують ринкові.  (http://zik.ua/news/2016/07/08/nabu_pochalo_rozsliduvaty_koruptsiyni_shemy_deputativ_dubnevychiv_714648 )  Таку оборудку «Корпорація КРТ» провернула не вперше. «Укрзалізниця» фактично стала для Дубневичів власною годівницею. Штучним шляхом «КРТ» перетворилася на монополіста на тендерах цього великого державного підприємства. Логічно подумавши, стає зрозуміло, що не обійшлось і без підтримки самих залізничників, зокрема і керівника «Львівської залізниці» Груника.

В той час, коли гендиректором "Укрзалізниці" був екс-губернатор Львівщини Михайло Костюк, фірма його бізнес-партнерів одразу захопила тендери залізничників. Потім її на 2 роки відсунули донецькі бізнесмени, але як тільки Янукович втік, залізничники повернулись до львівських корупційних схем. (http://ipress.ua/news/napratsovana_shema_brativ_dubnevychiv_zaliznychna_koruptsiya_z_donetska_povernulas_do_lvova__video_91025.html ).

В результаті, схеми завищених витрат, використаних на ремонти при проведенні модернізацій і закупівлі запасних частин, привели до повного занепаду локомотивного та моторвагонного парку, де більшість рухомого складу не відповідають вимогам з безпеки руху поїздів, а бізнес-партнери та керівник набивають свої кишені, нехтуючи безпекою руху, підставляючи підлеглих йому працівників під відповідальність.

Громадськість Львівщини вже звернулася з відповідними зверненнями до міністра інфраструктури України з проханням не видавати наказ про призначення на посаду начальника регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Груника Івана Степановича та усунути його від виконання обов’язків на займаній зараз посаді, а також до голів державних адміністрацій Західного регіону з проханням не погоджувати цю кандидатуру.

Активісти і надалі слідкуватимуть за цією справою. Адже, залишивши все на самовирішення,  Януковицький режим знову буде в силі в особі Груника.