Гучна справа хабарника Гольця розвалюється?

В останні дні ЗМІ активно пишуть про позачергове виділення Виконкомом Львівської міської ради 3-х кімнатної квартири, досить заможному, військовому прокурору Західного регіону, і пов’язують це, з розслідуванням у кримінальному провадженні щодо незаконної діяльності комунального перевізника АТП-1. Однак, гучна справа Юрія Гольця, як взірець системної корупції у Львівській міській раді про яку усі забули, більше заслуговує на увагу і на помешкання.

Нагадуємо, що 17 листопад 2016 року, усі говорили і писали про те, що начальника управління житлового господарства міської ради Львова Юрія Гольця затримали у центрі міста під час отримання чергової частини хабара у розмірі 80 тисяч гривень. За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України (Одержання неправомірної вигоди). Його було взято під варту, з можливістю внесення застави в розмірі 2 млн. грн. У зв’язку із проведенням слідчих дій, розпорядженням міського голови № 927-К від цього ж дня, Юрія Гольця відсторонили від виконання посадових обов’язків.

Тоді, у військовій прокурорі Західного регіону України, розповідали про перевірку працівників департаменту житлового господарства, які були причетні до виготовлення певних документів і що спецоперація, наслідком якої стало затримання зловмисника, тривала з січня по листопад. Працівники СБУ проводили обшуки у кабінеті першого заступника мера Львова Віктора Пушкарьова, а прес-служба відомства підтвердила, що за хабарником слідкували майже рік.

Навіть Генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці в соціальній мережі
Facebook залишив обурливе повідомлення: "Начальник управління житлового господарства міськради люб'язно пояснює, що раніше за підряди треба було платити долю у 10% від вартості робіт. Але в ці кризові часи – 7%. А от за вивіз сміття взагалі – 5%! Військова прокуратура разом з СБУ взяли цю піранью на гарячому".

Однак, як тільки стих розголос в ЗМІ, а саме, 3 грудня 2016 року знаменитий хабарник, сплатив 2 млн. грн. застави та вийшов з СІЗО на волю.

Минуло три місяці і надійні джерела у військовій прокуратурі Західного регіону повідомляють, що справу зливають. Станом на сьогодні, доказової бази по справі Юрія Гольця не має, а свідків не допитано. Швидше за все, справу хочуть перекваліфікувати з Ст. 368 ККУ «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди», що карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна на статті, що пов’язані з шахрайством, які здебільшого передбачають великі штрафи. А власне, щодо великого штрафу можна не хвилюватись. З бюджету громади міста Львова можна виділити не лише десяток помешкань, але й земельні ділянки або, на крайній випадок, приміщення в історичній частині Львова.

То, чи змінилось щось після Майдану? Досі жоден посадовець-хабарник не сів до в’язниці на великий термін, тому, є великі сумніви, що мер Львова Андрій Садовий злиє Юрія Гольця. Виглядає, що Голець надто багато знає. Згадайте, що наприкінці жовтня 2016 року прокуратура Львівської області оголосила Гольцю про підозру за статтею 367 КК України – службова недбалість щодо незаконного поводження з відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі, на якому в травні внаслідок пожежі і зсуву загинуло чотири людини. Однак, суд відразу ж відпустив його під особисте зобов'язання, а міський голова навіть не відсторонив недбалого підлеглого від роботи.