Як оформити візу, щоб її не анулювали на кордоні?

Українці неодноразово зіштовхуються з випадками анулювання шенгенських віз в аеропортах держав-членів ЄС. Як уникнути халепи при проходженні митного контролю, розповів керівник ГО «Розвиток Громади», юрист Андрій Болюбаш.

Як зазначається у 5 статті Візового кодексу ЄС, для в’їзду на територію Шенгенської зони необхідне оформлення візи:

- дипломатичним представництвом;
- консульською установою держави-члена, територія якої є основним пунктом призначення подорожі заявника.

При недотриманні цих умов, подорожуючим може бути відмовлено у в’їзді. В цьому випадку необхідно надати докази, що поїздка планується до країни, яка видавала візу.

У Шенгенській зоні діють два правила використання візи: першого в’їзду і найдовшого перебування.

«Мандрівникам варто взяти до уваги наступні положення. Згідно з першим правилом, якщо час перебування в кожній країні невідомий, то варто оформляти візу тієї держави-учасника Шенгенської Угоди, яка є першою на шляху слідування. Друге правило можна розтлумачити наступним чином: мандрівнику необхідно оформлювати візу тієї країни, в якій він планує перебувати найдовше. В даному випадку варто надати прикордонним службам документальне підтвердження поїздки, чим можуть бути квитки на літак або потяг», – пояснив адвокат Андрій Болюбаш.


Зазначимо, що діючу візу необхідно анулювати самостійно, якщо виникає необхідність поїхати в одну з країн Шенгенської зони з іншою метою. Наприклад, якщо відкрита шопінг-віза, а запланована поїздка є туристичною, то потрібно анулювати шопінг-візу і відкрити туристичну. За таких умов нову візу необхідно оформити в дипломатичному представництві країни призначення згідно із запланованою метою.

Фото з сайту: epochtimes.com.ua