Громадськість довела, що Закон на її стороні

Галицький районний суд міста Львова відмовив раднику Голови СБУ України у задоволенні позову проти львівських громадських організацій.

«У задоволенні позову Антоняка Ярослава Юрійовича до громадської організації «Розвиток громади», громадського формування «Афганська Сотня», громадської організації «Я-Львів’янин», громадської організації «Українська спілка учасників АТО» про захист честі, гідності та ділової репутації – відмовити повністю» - таке рішення суду нещодавно отримали активісти громадської організації «Розвиток Громади».

У листопаді минулого року громадськість відкрито висловила недовіру Антоняку Я., який тоді намагався обійняти посаду заступника голови СБУ Львівщини. «Розвиток Громади» та ряд інших громадських організацій направили офіційне звернення-простест у Львівську облдержадміністрацію, обласну раду, Управління Служби Безпеки України в Львівській області та Громадську раду при ньому. Також громадськість звернулася й до вищих державних органів влади Адміністрацію Президента України та  Кабінет Міністрів України й опублікувала свої застереження на офіційному сайті громадської організації «Розвиток Громади». Зазначимо, що згідно вимог ст. 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Тож сумніву стосовно законності вищевказаних звернень немає.

У відповідності до вимог п. 6 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про громадські об’єднання», громадські об'єднання утворюються і діють на принципах: прозорості, відкритості та публічності. Саме тому громадська організація розмістила декілька статтей, де висловила побоювання щодо компетентності та чесності Ярослава Антоняка, як людини, яка мала намір посісти суспільно-важливу державну посаду.
 
За таку відкриту позицію Ярослав Антоняк подав у суд позов на декілька громадських організацій Львова, в тому числі «Розвиток Громади». Однак суд відмовив повністю нинішньому раднику СБУ у задоволенні позову.

Громадськість вкотре довела, що діє лише в межах правового поля. Головним у діяльності ГО «Розвиток Громади» є дотримання та захист законів України і будь-які сумніви щодо цього є неправдивими. Активісти прагнуть подолати корупцію, очистити держслужби від хабарників та люструвати керівників, які прикривають їх. Ще рік тому, під час Революції Гідності сотні тисяч громадян показали всьому світу, що прагнуть жити у вільній, демократичній, некорумпованій, процвітаючій країні, зараз же громадськість всіляко намагається здійснювати якісні зміни, слідуючи цьому напрямку.