Громадськість контролює розслідування справи щодо самовільного будівництва та захоплення земельної ділянки у Львові

До громадської організації «Розвиток Громади»  звернулася ініціативна група львів’ян, котрі проживають по вул. Лемківська, 9,  із повідомленням про незаконне будівництво за адресою Лемківська, 9А. Таке ж звернення вони надіслали народному депутату Андрію Антонищаку. Громадські активісти разом з помічником народного депутата об’єднали зусилля, щоб вплинути на ситуацію.

Варто зазначити, що забудовник, який проводить будівництво за адресою вул. Лемківська, 9А, а це ТзОВ «ОПОРА-БКБ», не має жодного законного права на проведення будь-яких будівельних робіт, оскільки судом скасовано всі дозвільні документи. Крім того,  порушено кримінальні провадження щодо підробки документів та самовільного захоплення земельної ділянки.

Представник ГО «Розвиток Громади» в особі юриста Оксани Цікайло та помічник народного депутата А. Антонищака – Юрій Татомир,  першого липня пішли на особистий прийом до прокурора міста Львова Андрія Гнатіва.  Керівнику правоохоронного відомства  було поставлено питання, чому порушуються розумні строки проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, відкритих по факту незаконного захоплення земельної ділянки службовими і посадовими особами ТзОВ «ОПОРА-БКБ» (ст.198 1 КК України) та за внесення завідомо неправдивих відомостей в офіційні документи (ст. 358 КК України). Також активістам було відомо, що у квітні 2015 року прокуратура міста Львова витребувала матеріали вказаних кримінальних проваджень у Шевченківському райвідділі міліції. Відсутність матеріалів блокувала процес досудового розслідування, тому жодних слідчих дій по вказаним фактам слідчими не проводилося. Станом на сьогодні ці матеріали й надалі знаходяться в прокуратурі міста.

Прокурор підтвердив факт витребування матеріалів у Шевченківському райвідділі міліції та пояснив, що кримінальні провадження були потрібні для проведення оперативної наради, після якої були повернуті. Нещодавно прокуратура міста знову витребувала матеріали кримінальних проваджень у Шевченківському РВ для того аби об’єднати їх в одне кримінальне провадження. І оскільки в подальшому досудове розслідування буде проводитись прокуратурою міста, матеріали справи залишатимуться саме в цьому відомстві. Представником ГО «Розвиток Громади» під час зустрічі було долучено додаткові докази до матеріалів вищезазначених кримінальних проваджень. Роз’яснюючи ситуацію, прокурор міста не підтвердив свої слова жодними документами, тож активістам довелось вірити йому на слово. Проте під час наступної зустрічі з правоохоронцем, яка запланована на 6 липня, представники громадськості  сподіваються почути більш аргументовані відповіді та конкретну інформацію про дії правоохоронних органів в ході розслідуванні цієї справи.