Усі затвердженні об’єкти будівництва до 1 вересня не коригуватимуться новими ДБНами

Мінрегіон надав офіційне роз'яснення щодо необхідності коригування містобудівної та проектної документації відповідно до нових ДБН Б. 2.2-12: 2018 "Планування і забудова територій", які набули чинності 1 вересня 2018 року.

Так, використання містобудівної документації, затвердженої до 1 вересня 2018 року, допускається в частині, що не суперечить нормам нових ДБН "Планування і забудова територій". При цьому надання містобудівних умов і обмежень і внесення змін в них мають здійснюватися з урахуванням вже нових ДБН.

Тобто розроблені та затверджені до 1 вересня 2018 проекти будівництва у зв'язку з прийняттям нових ДБН коригуванню не підлягають. Виключенням є випадки, коли новими ДБН передбачається підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо- та пожежобезпечності, енергоефективності або доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Проте цей випадок не стосується об'єктів, будівництво яких здійснюється у строки, визначені проектною документацією. Якщо будівництво об'єкта було призупинено, його добудова має здійснюватися за документацією, затвердженою до 1 вересня. Проте якщо у проект вносяться будь-які зміни, вони мають відповідати новому ДБН.

У нових ДБН міститься більше 50 якісних змін для поліпшення якості життя людей, зокрема:
- обмеження висотності забудови в містах ("блакитні лінії");
- обмеження забудови в зелених зонах ("зелені лінії"), які визначають межі ландшафтних і рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;
- обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;
- обов'язкове будівництво дитячих садків та шкіл у житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку та спорту;
- обов'язкове забезпечення безбарьерного доступу та інші важливі зміни.

На думку адвоката Софії Фещук, вказане положення є правильним застосуванням конституційного принципу про недопустимість зворотньої дії в часі законів, які (в даному випадку) погіршують становище суб’єктів господарювання, які вже почали здійснювати будівництво до набрання чинності новими державно-будівельними нормами.