Солдати-строковики в наступному році в АТО не потраплять – правозахисник

В наступному році планується провести призов 40 тис. громадян на строкову військову службу, але в зону АТО жоден строковик не направлятиметься.

Стосовно цієї новини, в юридичному департаменті громадської організації “Розвиток Громади” роз’яснили повідомлення Міноборони, що метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін строкової служби.

Новобранці пройдуть підготовку в 5 навчальних центрах Збройних Сил у містах: Полтава, Житомир, смт Васильків, Десна та Старичі, після чого повністю замінять військовослужбовців строкової служби в пунктах постійної дислокації військових частин поза зоною АТО.

"Нова хвиля мобілізації Збройних Сил та інших військових формувань проводитиметься рівномірно по всій території України. Перший етап часткової мобілізації у 2015 році розпочнеться 20 січня і триватиме 90 днів. Другий і третій етапи розпочнуться, відповідно, у квітні та червні і триватимуть 60 днів. Під чергову хвилю мобілізації підпадатимуть ті самі категорії громадян, що і під третю – другу – першу черги мобілізації”, – зазначив адвокат Андрій Болюбаш.


Мобілізовані пройдуть обов’язкову 25-денну підготовку на базі навчальних центрів Збройних Сил, де з ними займатимуться штатні інструктори, які брали безпосередню участь у бойових діях у зоні АТО. Після цього з ними відбудеться бойове злагодження у складі підрозділу, яке також триватиме 25 днів.