Громадська організація «Розвиток Громади» відкриває Центр надання безоплатної первинної правової допомоги

Третього вересня було підписано Меморандум про спільну діяльність з надання безоплатної правової допомоги між ГО «Розвиток Громади» та Першим львівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Керівник Юридичного департаменту ГО «Розвиток Громади» Андрій Болюбаш разом з юристом Тетяною Панасенко підписали угоду із директором Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Барбарою Калюжною. Сторони об’єднують свої зусилля для досягнення спільної мети – сприяння надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань в інтересах осіб, які потребують безоплатної правової допомоги, а також забезпечення доступу осіб до вторинної правової допомоги та медіації. 

Спеціалісти Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відчинили свої двері для відвідувачів 1 липня 2015 року. Вони надають безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» певним категоріям населення та надають наступні види правових послуг: захист та представництво інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Очолює відомство досвідчений юрист Барбара Калюжна.

Трудову діяльність Барбара Калюжна розпочала у 1989 році у Франківському (Радянському) районному суді м. Львова. З 2003 року по 2008 рік працювала  юрисконсультом на Львівському державному експериментальному підприємстві засобів пересування і протезування. Адвокат, член Ради адвокатів Львівської області, голова Комітету захисту прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Львівської області. Є співзасновником Адвокатського об′єднання «АВЕРС-М.Д.К.», де обіймала посаду заступника президента.8 жовтня 2013 року за особисті видатні досягнення в області практичного застосування права та активну участь у суспільному житті присвоєно почесне звання «Видатний юрист України».

Центри надання вторинної правової допомоги займаються здійсненням представництва інтересів громадян в судах, органах місцевого самоврядування чи інших державних органах. Але нерідко громадянам, перш ніж йти до суду, потрібна так звана первинна допомога, яка передбачає надання правової інформації, консультації, роз’яснень, складення заяв, скарг чи інших документів правового характеру. Саме цю роботу зобов’язалися виконувати юристи-активісти «Розвитку Громади», які ставлять спільну мету - захист законних прав та інтересів громадян.

Кураторами Центру надання безоплатної первинної правової допомоги «Розвитку Громади» стали юристи Андрій Болюбаш та Тетяна Панасенко. Не зважаючи на свій молодий вік, фахівці мають за плечима чималий юридичний досвід та активну громадянську позицію. 

Андрій Болюбаш – керівник Юридичного департаменту ГО «Розвиток Громади», екс-голова громадської організації, адвокат. Трудову діяльність розпочав у 2005 році, працюючи на громадських засадах на посаді секретаря судових засідань Франківського районного суду м. Львова, консультанта з кадрових питань та судової статистики (завідувач кримінальної канцелярії) Франківського районного суду м. Львова . 2006-2007 - військова служба в повітряно - десантних військах України.  Працював юристом в юридичній компанії «Мицик і Партнери»,  заступником директора юридичної компанії Фінансово Правовий Союз м. Києва, начальником юридичного відділу Товариства з обмеженою відповідальністю «КАЛУШ-ТРАНС». Сьогодні працює адвокатом, помічником-консультантом народного депутата України. 

Тетяна Панасенко – активіст ГО «Розвиток Громади», юрист. Юридичну практику розпочала у 2010 році на посаді секретаря суду Франківського районного суду м. Львова. З листопада 2014 року працює помічником адвоката в адвокатському об’єднанні «Лемеха та Партнери». У межах активної співпраці з членами правозахисних та громадських організацій займалась захистом прав людини, підготовкою звернень до органів державної влади з питань дотримання конституційних прав та свобод засуджених осіб, пропозицій щодо розширення повноважень Верховного суду України, пропозицій щодо зміцнення інституту Уповноваженого ВРУ з прав людини та ін..Прийом громадян з питань надання безоплатної первинної правової допомоги в ГО «Розвиток Громади» проводитиметься щовівторка та щочетверга з 10:00 до 12:00 в приймальні громадської організації, яка знаходиться за адресою пр. Шевченка, 7, каб. 25 ( 4 поверх).