В центрі Львова пошкодили пам’ятку архітектури під час незаконного будівництва бару

На площі Звенигородській у центрі Львова ПП «Перлина Львова»  зводить кафе-бар. Документи на будівництво втратили чинність,  а відтак не відповідають закону. Однак будівництво триває, і під час робіт пошкодили архітектурну пам’ятку – фасад сусіднього будинку. Активісти ГО «Розвиток Громади»  добилися відкриття кримінального провадження за фактом підроблення документів.
 

ОСНОВНІ НОВИНИ У СПРАВІ:
За зверненням ГО «Розвиток Громади» Галицьким відділом поліції м. Львова відкрито два кримінальні провадження: перше за фактом підроблення документів, за ознаками злочину, передбаченого ч.2, ч. 4 ст.358 КК України, друге за фактом самовільного зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України та триває досудове розслідування.
 
СУТЬ СПРАВИ:
На підставі чисельних звернень громадян, юристи ГО «Розвиток Громади» провели власне громадське розслідування щодо законності будівництва кафе-бару на пл. Звенигородській, 4 – пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3 у м. Львові. Та виявили дуже багато цікавих фактів, які в результаті і стали доказами для порушення кримінального провадження.
 
КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ:
Об’єкт: будівництво кафе-бару на пл. Звенигородській, 4 – пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3 у м. Львові.
Замовник: ПП «Перлина Львова»;
Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області виявлено, що замовник  – ПП «Перлина Львова» будує на підставі документів, які втратили чинність. Так, ПП «Перлина Львова», свідомо подає декларацію про початок виконання будівельних робіт з будівництва кафе-бару на пл. Звенигородській, 4 – пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3 у м. Львові, а саме в п. 13 «Інформація про містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки» зазначено документ від 30.03.2007 р. № 428, існування якого не підтверджується, а так його не існує в природі.
Фактично вихідними даними на проектування було архітектурно-планувальне завдання від 26.09.2007 р. № 579, яке на момент реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт втратило чинність.

Також встановлено, що у Позитивному висновку комплексної державної експертизи від 22.12.2010 р. № 14-00055-09 щодо робочого проекту кафе-бару на пл. Звенигородській, 4 – пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3 у м. Львові в «Примітках» зазначено: 1) термін дії цього висновку встановлюється відповідно до постанови КМУ від 31.10.2007 р. № 1269 протягом терміну чинності вихідних даних на проектування.

Таким чином, замовником – ПП «Перлина Львова» в декларації про початок виконання будівельних робіт зазначені документи, які на момент її реєстрації втратили чинність, а саме: архітектурно-планувальне завдання від 26.09.2007 р. № 579; висновок комплексної державної експертизи від 22.12.2010 р. № 14-00055-09 та вказані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 30.03.2007 р. № 428, які не надавалися замовнику  – ПП «Перлина Львова».
Також 28.10.2005 року ПП «Перлина Львова» укладений договір оренди земельної ділянки терміном на 10 років, який завершився у 2015 році.

Разом із тим, у зв’язку із виявленими  попущеннями замовнику будівництва, ПП «Перлина Львова» та підрядній організації ПП «Містобудівельне управління №1» видано приписи про зупинення виконання будівельних робіт до моменту усунення порушень.

Всупереч закону, будівництво на пл. Звенигородська, 4 продовжується. Впритул до готелю з лівого боку (пл. Звенигородська, 3) та до житлового будинку з правого боку (пл. Звенигородська,5) пхають новобудову, яка замуровує вікна. Позаду цієї скандальної новобудови житловий будинок із фасадними вікнами (пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3), які зараз закриті від сонця. Про яку інсоляцію тепер можна говорити?

Пощастило тут тільки готелю (пл. Звенигородська, 3), він принаймні виходить до новобудови глухою стіною, а ось у двоповерховому житловому будинку на пл. Звенигородській, 5 на цей простір виходить фасад із вікнами. Два вікна – на першому і на другому поверхах – замурували без згоди мешканців. Також хотілося б зазначити, що після акції протесту, забудовник викупив квартири із замурованими вікнами (пл. Звенигородська, 5).

Неодноразово виїжджали на місце робочі комісії ЛМР для вирішення питання скандальної забудови на пл. Звенигородська, 4, але чомусь їхні робочі теревені зачіпляли інші проблем площі, а не будинок № 4 на пл. Звенигородській.

Для чого тоді виходити зі стін Ратуші? Для чого створювати робочі групи по вирішенню тих чи інших проблем? Сидіть у своїх задушливих кабінетах та з вікон спостерігайте, як забудовують історичний ансамбль міста Львова. Що ж тут говорити? Повна бездіяльність!
 
ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
Таким чином, будівництво на пл. Звенигородська, 4 у м. Львові здійснюють з грубими порушеннями, тому ми звернулися:
1) до директора ДАБІ у Львівській області Желеха Р.С.;
2) до департаменту містобудування Львівської міської ради;
3) начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Онищенко-Швець Л.С.;
4) до т.в.о. начальника ГУ НП у Львівській області Загарії Д.Д.
Окремо виступили на засіданні Колегії Громадської ради при ЛОДА, де озвучили кричущі факти незаконного будівництва на пл. Звенигородська, 4 у м. Львові.
 
В ПІДСУМКУ:
Відкрито два кримінальні провадження (ч.2, ч. 4 ст.358, ч. 3 ст. 197-1 КК України), видано припис про зупинення виконання будівельних робіт до моменту усунення порушень.
Проте, зруйнована пам’ятка архітектури – фасад сусіднього будинку (пл. Звенигородська, 5).
Громадськість вимагає зупинення незаконного будівництва на пл. Звенигородська, 4 у м.Львові, притягнення до відповідальності винних та відновлення пам’ятки архітектури!
 
ГО «Розвиток Громади» висловлює вдячність небайдужим громадянам-активістам, які звернулися та повідомили про незаконне будівництво пл. Звенигородська, 4 у м. Львові.