За участь в АТО службовцям повинні платити не менше 3 тисяч гривень на місяць

17 жовтня набрав чинності “Порядок виплати винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях військовослужбовцям Управління державної охорони”.

Винагорода виплачується військовим, що брали участь в АТО, здійсненні заходів щодо забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті озброєного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, а також за час перебування на стаціонарному лікуванні в установах охорони здоров’я у зв’язку з пораненнями і травмами, отриманими під час участі в таких операціях, починаючи з 1 травня 2014 року.

Винагорода виплачується у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, але не менше 3000 грн. з розрахунку на місяць. При цьому одноденний розмір винагороди визначається шляхом ділення розміру місячного грошового забезпечення (але не менше 3000 грн.) на кількість календарних днів у місяці – роз’яснив юрист ГО “Розвиток Громади” Андрій Болюбаш.


Варто зазначити, що кошти виплачуються в поточному місяці за минулий на підставі наказів по особовому складу. Наказ готується кадровим підрозділом на підставі рапортів керівників самостійних структурних підрозділів. У ньому зазначається час безпосередньої участі в антитерористичних операціях або перебування на стаціонарному лікуванні (дата початку та завершення), а також розмір винагороди з розрахунку на місяць.

Якщо в період участі в антитерористичних операціях або лікування змінилися посадовий оклад, оклад за військовим званням і щомісячні додаткові види грошового забезпечення, винагорода визначається з урахуванням нових розмірів за кожним з видів забезпечення з дня змін.

Фото: ВСЯ Закарпатська Правда