Пільги бійцям АТО не працюють

“Учасники АТО мають право на пільги, але не можуть ними скористатися” – відмітив юрист ГО «Розвиток Громади» Болюбаш А.
 

Проблеми починаються зі спроб отримати статус учасника бойових дій. Адже досі немає інформації, чи створені спеціальні комісії при міністерствах, а також міжвідомчі комісії, які повинні були надавати такий статус; є проблема з наданням різних довідок з військових частин, які підтверджували б участь особи в АТО. Також незабаром може виникнути проблема компенсацій за поранення військовослужбовця в зоні АТО – повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.


Зазвичай на ЛКК направляють лише тих, хто втратив кінцівки або має дуже важкі поранення. Бійців з менш важкими пораненнями на таку комісію не відправляють – це позбавляє їх можливості отримати необхідні документи для відшкодування витрат на лікування та реабілітацію, відмічають правозахисники. Таким чином, уряд гальмує реалізацію пільг учасникам АТО через банальне бажання заощадити кошти.

ГО «Розвиток Громади» разом з ГФ «АФГАНСЬКА СОТНЯ» та Львівською обласною радою започаткували в стінах Львівського військового госпіталю Центр правової допомоги бійцям АТО.