Суд визнав, що Zaxid.net поширює Fake news

Відоме львівське інтернет-видання, яке належить дружині Андрія Садового, повинно протягом місяця опублікувати спростування неправдивої інформації, яку було поширено у трьох їх статтях про ГО «Розвиток Громади».

У лютому 2019 року ГО «Розвиток Громади» звернулася до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до ТзОВ «Захід.Нет» про захист ділової репутації. 23 жовтня того ж року Феміда визнала недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію інформацію про ГО «Розвиток Громади», що поширена у статтях на сайті Zaxid.net. Мова про три матеріали: «Поліція повідомила про самогубство відомого львівського активіста», «Учасники кількох львівських угруповань спробували захопити редакцію «Захід.Нет» та «Спроба захоплення редакції ZAXID.NET: відео з камер спостереження».

 

ТзОВ «Захід.Нет» подало апеляцію, однак вчора, 1 жовтня, Західний апеляційний господарський суд відмовив їм у задоволені апеляційної скарги, і залишив рішення першої інстанції без змін.

«Отож, не пізніше 1 місяця з дня набрання чинності, рішенням суду «ZAXID.NET» повинно опублікувати на своєму сайті спростування неправдивої інформації про ГО «Розвиток Громади» у тих самих розділах (сторінках веб-сайту), де розміщувалась недостовірна інформація, тим самим шрифтом, такого ж кольору», - розповідає представник ГО «Розвиток Громади», адвокат Соломія Глинська-Кривонос.

Спростування повинно бути наступного змісту:

 

- «Опублікована 17 грудня 2018 року стаття «Поліція повідомила про самогубство відомого львівського активіста» за посиланням: https://zaxid.net/politsiya_povidomila_pro_sprobu_samogubstva_vidomogo_lvivskogo_aktivista_n1472090, містить недостовірну та таку, що не відповідає дійсності інформацію про причетність ГО «Розвиток Громади» до кримінальної діяльності»;

 

- «Опублікована 21 грудня 2018 року стаття «Учасники кількох львівських угруповань спробували захопити редакцію «Захід.Нет» за посиланням: https://zaxid.net/uchasniki_kilkoh_lvivskih_ugrupovan_zrobi_sprobu_zahoplennya_redaktsiyi_zaxidnet_n1472393, містить недостовірну та таку, що не відповідає дійсності інформацію про спробу захоплення редакції «Захід.Нет» активістами ГО «Розвиток Громади»;

 

- «Опублікована 21 грудня 2018 року стаття «Спроба захоплення редакції ZAXID.NET: відео з камер спостереження» за посиланням: https://zaxid.net/sproba_zahoplennya_redaktsiyi_zaxidnet_zyavilos_video_z_kamer_sposterezhennya_n1472428, містить недостовірну інформацію про спробу захоплення активістами ГО «Розвиток Громади» редакції «Захід.Нeт». 

 

Також інтернет-видання Zaxid.net зобов’язане не видаляти вказані публікації зі свого сайту протягом двох місяців з дня їх опублікування.

 

Варто додати, що ще 2018 року у коментарях до статті «Поліція повідомила про самогубство відомого львівського активіста» ГО «Розвиток Громади» звернулася із вимогою до Zaxid.net представити факти, або спростувати інформацію. Цитуємо уривок їх відповідь: «…ZAXID.NET несе усю юридичну і моральну відповідальність за опубліковані ним матеріали і володіє усіма необхідними ресурсами для захисту у суді». Деталі тут