Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день прав людини

Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Зокрема, засновники цього свята висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.
 

”Усі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах” – про це йдеться у першій статті Загальної декларації прав людини. «Зараз ми, як ніколи, розуміємо цінність цих слів й намагаємося втілити їх у життя – зазначив правозахисник Андрій Болюбаш – в основі будь-якої держави повинно бути верховенство права. Цей день є безумовним нагадуванням про те, що кожен громадянин своєї країни, чи то політик, державний діяч, чи то правник або лікар, виконуючи покладені на нього функції повинен працювати в межах чинного законодавство, дотримуючись прав та свобод людини, яку гарантує Декларація ООН”.


Нагадаємо, юристи громадської організації стали учасниками проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”. Організаторами заходу були Координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно з Національною асоціацією адвокатів України. Семінар складався з розгляду основних положень Конвенції, демонстрації фільму “Про Європейський суд з прав людини” та модерованих дискусій між учасниками – адвокатами.