Тиск громадськості на Держгеокадастр дав свій перший результат у боротьбі з корупцією

Завдяки активному протистоянню громадських організацій Львівщини, одного із корумпованих чиновників часів режиму Януковича Степана Ярмуса, звільнили з керівної посади в Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області.

Нарешті  голос громади був почутий і в Головному управлінні Держгеокадастру Львівської області!  Як відомо, Степан Ярмус  очолював Державне агентство земельних ресурсів України у Львівській області з 2011 року. У зв’язку з реорганізацією Держземагенства Львівщини у Головне управління Держгеокадастру Львівщини у 2015 році,  Ярмус був призначений заступником начальника нової структури, що викликало значне обурення з боку громадськості, яка була дуже «добре знайома» з його хабарництвом і корумпованістю. Незважаючи на те, що 24.01.2014 року Пустомитівським РВ ГУ МВС України у Львівській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами органів Держземагенства у Львівській області при наданні в період жовтня 2013 року по січень 2014 року земельних ділянок на території Лисиничівської, Годовицько-Басівської, Сороки-Львівської та Сокільницької сільських рад Пустомитівського району. З метою недопущення подальшого перебування при владі скомпрометованих численними фактами корупції чиновників, та ще й таких, що перебували на керівних посадах при злочинному режимі Януковича, учасники ГО «Розвиток Громади»  спільно з іншими громадськими організаціями Львова, серед яких ГО УСУ АТО, проводили пікетні акції.  Зважаючи на такий тиск громадськості та доведені документально злочини Степан Ярмус був звільнений з посади заступника відомства, яке є ласим шматком для багатьох корупціонерів.

Революція Гідності дає нарешті перші плоди і на місцевому рівні, що не може не додавати оптимізму: заплямованих чиновників знімають, позбавляють можливості займати керівні посади, але, на жаль, не усіх це лякає. Окрім Ярмуса активісти вимагали звільнення з посади начальника відділу Держгеокадастру у Пустомитівському районі Романа Мигаля. Цей «ділок», як повідомляли мешканці району, брав участь у корупційних схемах та зловживав посадовими обов’язками.  Тож наступним кандидатом на звільнення  на вимогу громадськості повинен бути  саме він.  До слова, проти Р.Мигаля були неодноразові пікети під стінами облради та Держгеокадастру. На захист корупціонера несподівано виступив «Правий Сектор – Захід», з чого висновки зробити нескладно.

А Роман Мигаль, як повідомляють мешканці району, брав участь у корупційних схемах та зловживав посадовими обов’язками.  Серед його численних «заслуг» виділення земельної ділянки площею 1,35 га, яка згідно зі схемою розташування накладається на раніше виготовлений та погоджений квартал індивідуальної житлової забудови. Факт підписання цих документів державним посадовцем за наявності істотних невідповідностей у документації, величезної кількості помилок і неналежної комплектації документації, суперечливість дат, під час яких відбувались ті чи інші юридичні факти, свідчить з одного боку про низький рівень компетентності Р.Мигаля і його здатності якісно та професійно реалізовувати посадові функції та повноваження, а з іншого – про факт вчинення злочинного діяння, відповідальність за яке передбачена чинним Кримінальним кодексом України. Тож наступним кандидатом на звільнення безапеляційно повинен бути саме Роман Мигаль.

Ця перша перемога громадськості Львова з усунення з посади С. Ярмуса і загалом у боротьбі з непорядними чиновниками вкотре довела, що сильна громада – успіх кожного. Разом ми зможемо подолати корупцію в Україні та усунути всіх хабарників від влади.