Зупинено розкрадання коштів в особливо великих розмірах

Юристи ГО «Розвиток Громади» викрили грубі порушення під час будівництва дороги Львів-Краківець. Йдеться про збитки у майже 200 тисяч гривень.
 
ОСНОВНІ НОВИНИ У СПРАВІ:
За результатами наших звернень та долучених письмових доказів від 03.06.2016, 21.06.2016 Львівською місцевою прокуратурою №3 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за фактом розтрати коштів посадовими особами Служби автомобільних доріг у Львівській області у великих розмірах на суму 192 178,70 гривень, з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.4 ст. 191 КК України.

СУТЬ СПРАВИ:
Юристи ГО «Розвиток Громади» провели власне розслідування щодо порушення будівництва автомобільної дороги державного значення М-10 Львів - Краківець на ділянці км 69+926 – км 70+446, Львівська область. Та знайшли дуже багато цікавих аспектів, які в результаті і стали доказами для порушення кримінального провадження.

Йдемо по порядку:
Об’єкт: будівництво автомобільної дороги державного значення М-10 Львів-Краківець на ділянці км 69+926 – км 70+446, Львівська область.
Замовник: Служба автомобільних доріг у Львівській області;
Підрядник: ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл»
Інформація про земділянку: Державний акт II-ЛВ 005286 1995-09-11
Як вбачається з Державного акту II-ЛВ 005286 1995-09-11 користувачем на праві постійного користування земельної ділянки 28,18 га в межах згідно з планом землекористування - є Управління магістральних шляхів №3 на території Краковецької селищної ради народних депутатів Яворівського району Львівської області. За такої обставини, Служба автомобільних доріг у Львівській області не мала права виступати замовником будівництва, оскільки останні не є правонаступником вказаного Управління, відповідно земельна ділянка не перебуває в їхньому користуванні. Таким чином, останні вносячи недостовірні дані та виступаючи замовником будівництва  порушили вимоги ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».
31 березня 2016 року проводиться Ревізія, яка встановлює, що посадовими особами Служби автомобільних доріг у Львівській області, які підписавши акти приймання виконаних робіт, на виконання договору укладеного між Службою автомобільних доріг у Львівській області та ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» від 03 вересня 2015 року №108-09\15 про виконання робіт з будівництва автомобільної дороги загального користування державного значення М-10 Львів-Краковець на ділянці км 69+926 – км 70+446 на загальну суму 29 190 511,20 гривень, внесли в ці документи дані про виконання робіт, які фактично не були виконанні, здійснили таким чином розкрадання коштів в особливо великих розмірах.
В кінці травня за нашим зверненням до Голови ДАБІ України проводиться позапланова перевірка щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, а також державних будівельних норм під час здійснення будівництва автомобільної дороги державного значення. В ході перевірки, підтверджується усі факти наведені в нашій скарзі, а це відсутність належно оформлених містобудівних умов та обмежень та відсутність прав користування, в результаті скасовується Наказ про видачу містобудівних умов та обмежень, та дозвіл про початок будівельних робіт V категорії складності.
 
ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
Таким чином, будівництво дороги державного значення відбулося з грубими порушеннями, тому разом з народним депутатом Андрієм Антонищаком, ми:
  1. звернулись до Голови ДАБІ України Кудрявцева О.В.;
  2. звернулись до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.;
  3. звернулись до Генерального прокурора України Луценка Ю.В.;
  4. окремо виступили на засіданні Колегії Громадської ради при ЛОДА з вимогою звернути увагу голови ЛОДА Синютки О.М. на такі кричущі факти розкрадання коштів в області, та взяти під особистий контроль діяльності Служби автомобільних доріг у Львівській області.
 
В ПІДСУМКУ:
Що ж ми маємо на сьогодні?! Ми маємо повністю незаконне будівництво дороги державного значення, скасовано усі дозвільні документи, не збудована дорога, вкрадені кошти та порушено кримінальне провадження!!!
Таким «професійним» особам не місце в Службі автомобільних доріг у Львівській області.
Вимагаємо покарання винних!
 
 
З повагою, адвокат Болюбаш А.Р.