Чиновники ЛКП «Львівспецкомунтранс» відповідатимуть за самоуправство

За заявою ГО «Розвиток Громади» 24 січня відкрито кримінальне провадження по ст. 356 Кримінального Кодексу України щодо самоуправства посадових осіб ЛКП «Львівспецкомунтранс».

19 грудня 2016 року активістами громадської організації було виявлено факт виконання підготовчих та будівельних робіт на самовільно захопленій земельній ділянці за адресою: м. Львів вул. Шевченка. 327-г, біля будівлі металевого ангару ЛКП «Львівспецкомунтранс». Сама будівля площею 1588,9 кв. м була придбана комунальним підприємством на підставі двох договорів купівлі-продажу (3/4 і 1/4 частки) 10 жовтня 2016 року у фізичної особи підприємця. Цікавим є той факт, що фізична особа отримала право власності на цей ангар всього за 5 днів до продажу, тобто 5 жовтня 2016 року.
 
Вартість будівлі, яка фактично є старим металевим ангаром, відповідно до попередньої оцінки складає 1 582 560,00 грн., що на думку активістів значно перевищує реальну ціну і надає підстави вважати, що в діях посадових осіб підприємства є ознаки кримінального правопорушення, передбачений ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Доказом цього твердження є те, що договір купівлі ангару приватним підприємцем від 5 жовтня 2016 року не завантажено в нотаріальний реєстр, що унеможливлює співставлення вартості будівлі. Однак, у 2014 році ПП «УкрТоргЦентр» продав зазначену будівлю ТзОВ «Завод будівельних сумішей» за 254 750,00 грн. (3/4 частки за 63 750,00 грн. і 1/4 частки за 191 000,00 грн.), що в більш ніж 6 разів менше ніж сума за якою було придбано будівлю ЛКП «Львівспецкомунтранс».

 
Окрім цього, жодних прав на земельну ділянку в ЛКП «Львівспецкомунтранс» немає. Це підтверджується інформаційними довідками з відкритих джерел інформації. Відтак, виявилося, що вказані підготовчі та будівельні роботи здійснюються незаконно з порушенням будівельних норм, правил та стандартів, а також без дозвільних документів.
 
Нагадаємо, що Львівська міська рада вже розглядала питання надання ЛКП «Львівспецкомунтранс» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Т. Шевченка, 327-г для виробничих потреб за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, проте депутати рішення не підтримали.
 
Крім того, 20 грудня 2016 року в будівлі складу проходило виїзне засідання депутатів Львівської міської ради, на якому був присутній директор ЛКП «Львівспецкомунтранс» Т.М. Стефанишин. Він, в свою чергу, підтвердив про відсутність будь яких дозволів на проведення підготовчих та будівельних робіт, права власності та користування земельною ділянкою та висновків екологічної інспекції.
 
Не зважаючи на це, активісти зафіксували проведення робіт, які полягають у видаленні зеленого насадження та дерев, знятті верхнього шару ґрунту, влаштуванні котловану та будівельних робіт, з закопування бетонних сваїв та інженерних колодязів на прилеглій території приблизно на 1 га довкола будівлі складу.
 
В підсумку, ЛКП "Львіспецкомунтранс" здійснило самовільне захоплення земельної ділянки та здійснює будівництво на ній, що є підставою для притягнення посадових осіб до кримінальної відповідальності відповідно до ч. 4 ст. 1971Кримінального кодексу України, а саме самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, групою осіб.
 
На цих підставах активісти звернулися до Шевченківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
 
Наразі триває досудове розслідування.