Багатоквартирні будинки передадуть приватним керуючим - діє Закон

1 липня набрав чинності Закон № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який був прийнятий 14 травня.

Стаття 10 Закону визначає порядок прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників. Встановлено, що кожен співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну частці загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника в загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Якщо одна особа є власником квартир (квартири) і нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більше 50% загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень будинку, кожен співвласник на установчих зборах має 1 голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, які перебувають в його власності. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості всіх співвласників. Відповідні зміни внесено до Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Також передбачено, що в одному будинку може бути створено одне ОСББ. Крім того, в Земельному кодексі встановлено, що земля під багатоквартирним будинком буде безоплатно передана у власність або в постійне користування співвласникам. Але якщо мешканці не створять ОСББ або самостійно не передадуть свій будинок протягом року управителю - фізособі-підприємцю або юрособі, - за них це зробить місцева влада. Виконавчий орган місцевої ради визначить керівника на конкурсній основі.