Діють пільги для осіб, нагороджених орденом небесної сотні

24 вересня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб, які нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні». Про те, на яку допомогу від держави можуть розраховувати рідні героїв, куди звертатися та хто отримає надбавку до пенсії розповів Юрист ГО “Розвиток Громади” Андрій Болюбаш.

Зміни внесено до ст. 11 і ст. 16 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині доповнення переліку осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, виплачуватиметься щорічна грошова допомога, буде надане право на пільговий проїзд, надбавки до пенсій, забезпечення ліками, санаторно-курортним лікуванням. Вони звільняються від квартирної плати незалежно від форми власності житлового фонду, від оплати комунальних послуг (водопостачання, каналізація, газ, електроенергія, гаряче водопостачання, центральне опалювання, а в будинках, що не мають центрального опалення – розповів А. Болюбаш

Згідно зі змінами до пункту 1 ст. 1 Закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні належить також пенсія за особливі заслуги.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка в розмірі від 35 до 40% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність. У 2014 році розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб складає 949 грн – роз`яснив юрист.

Згідно із Законом «Про державні нагороди» орденом Героїв Небесної Сотні нагороджують за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, активну добродійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інших подій, пов’язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.