Як СБУ врятувала Львівщину від серії терактів на залізниці

8 серпня Служба безпеки України повідомила, що попередила потрійний теракт на Львівській залізниці.

СУТЬ СПРАВИ:

Юристи громадської організації «Розвиток Громади» провели громадське розслідування неоднозначної ситуації, яка склалася довкола затримання працівниками СБУ трьох бійців добровольчого батальйону «ОУН» та повідомлення останнім про підозру в підготовці терористичного акту.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ:

7 серпня під час спецоперації оперативники СБУ виявили та затримали п’ятьох членів терористичної організації, які намагалися одночасно підірвати залізничні колії у трьох різних напрямках від обласного центру.
Один з терористів був затриманий під час закладання вибухівки на мосту біля села Дубляни Львівської області. Він намагався чинити опір, почав стріляти, внаслідок чого було поранено одного із співробітників СБУ. Вогнем у відповідь правоохоронці поранили та затримали зловмисника.
Наступного дня представники добровольчого батальйону «ОУН» провели пікет під Управлінням СБУ у Львівській області на знак протесту проти затримання трьох їхніх бійців, яким інкримінують підготовку терактів на залізниці. Громадський рух «ОУН» заявив, що звинувачення проти їхніх бійців сфабриковані, що розцінюють ці звинувачення як «помсту» і «тиск влади на добровольчий рух» і назвав це «виконанням замовлення Кремля».

ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:

9 серпня під час брифінгу начальник Управління СБУ у Львівській області Віктор Андрейчук розповів, що Служба безпеки України повідомила про підозру в підготовці терористичного акту чотирьом громадянам, затриманим раніше на Львівщині.
За повідомленням СБУ, під час проведення обшуків у затриманих співробітники спецслужби вилучили вражаюче спорядження (велику кількість вогнепальної зброї, близько двох десятків ручних осколкових гранат російського виробництва, які використовує Російська армія, дуже потужну вибухівку та комплектуючих для її виготовлення). Зокрема, гранатомети РПГ-7 та РПГ-26, гранати РГО, Ф-1, РГД-5, п’ять кілограмів вибухівки марки IХ 25 та 600 грамів тротилу, три електродетонатори, три пістолети та велику кількість набоїв різного калібру.  
Хочемо звернути увагу громадськості на віднайдений та вилучений у затриманих бійців ОУН порошок гексогену, що являє собою потужну бризантну  вибухову речовину (далеко перевершує тротил) з смертельною дією ураження для людини. Високі вибухові параметри гексогену дозволяють легко розбити стандартний свинцевий стовпчик. Отримання гексогену в кустарних умовах важко, тому нелегальне розповсюдження гексогену пов'язано як з таємними операціями державних структур промислово розвинених держав, так і з діяльністю різних кримінальних кіл.
Цікаво, з 1990-х років гексоген був одним з компонентів бомб, що застосовувалися при вибухах житлових будинків в Росії – доведений випадок злочину спецслужб Росії проти народу.
Нагадаємо, що вибухи житлових будинків у Росії – це серія терористичних актів у російських містах Буйнакськ, Москва та Волгодонськ 4–16 вересня 1999 року. Внаслідок терактів 307 осіб загинули, понад 1700 дістали поранення різного ступеня тяжкості або постраждали в тій чи іншій мірі. На думку багатьох спостерігачів і аналітиків, вибухи були організовані ФСБ з такими цілями:
  • для підняття рейтингу маловідомого суспільству Володимира Путіна,
  • залякування безпосередніх політичних конкурентів на посади президента та прем'єр-міністра РФ (блок Євген Примаков—Юрій Лужков),
  • згортання інститутів демократичного суспільства та встановлення в країні поліцейського режиму ФСБ,
  • розгортання війни для придушення національно-визвольних рухів на Північному Кавказі (в першу чергу — ліквідація незалежності Чечні),
  • згуртування суспільства навколо силовиків.
 
Юристам громадської організації «Розвиток Громади» також вдалося з’ясувати, що чотирьом громадянам, затриманим раніше на Львівщині, судом обрано запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 днів.
Тримання під вартою – найбільш суворий і винятковий запобіжний захід, який застосовується після доведення вчинення злочину підозрюваним чи обвинуваченим на підставі ухвали слідчого судді.

У ПІДСУМКУ:
        
Бійці Управління Служби безпеки України у Львівській області дізналися про низку терористичних актів, які планувалися терористами. СБУ попередила біду, вчасно відреагувавши на підозрілих осіб. Чотирьом громадянам, у тому числі бійцям добровольчого батальйону «ОУН», затриманим раніше на Львівщині, повідомлено про підозру у підготовці терористичного акту на Львівській залізниці та обрано судом запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 днів.

Громадська організація «Розвиток Громади» висловлює щиру вдячність начальнику Віктору Андрейчуку  та оперативним співробітникам Управління СБУ у Львівській області за сумлінне й самовіддане проведення спецоперації, за Вашу службу на захист Львівщини.

 Впевнені, що працівники Служби безпеки України завжди залишатимуться зразком гідності й відданості своєму народові й надалі з честю виконуватимуть покладені на них обов’язки з дотриманням принципів законності та справедливості, забезпечуючи територіальну цілісність і суверенітет України!