На ЛМР чекає чергова судова тяганина

Львівська міська рада, обмежуючи доступ громадян до приміщення мерії, порушила законодавство України – переконані юристи ГО «Розвиток Громади»

Учора Львівський апеляційний суд підтвердив чинність рішення ужгородського суду, яке визначає незаконними деякі положення регламенту Ужгородської міскради, яким вводились дискримінаційні норми щодо відвідування колегіальних засідань органів міської ради та ряд обмежень особистих та громадянських прав ужгородців. Положення  грубо порушували права громадян, , а також були прийнятими поза межами повноважень, встановлених законом для органу місцевого самоврядування. Проте, такі ж обмеження прийняла і міська рада у Львові.

Тепер на пленарних засіданнях сесії ЛМР існує обмеження щодо кількості «глядацької аудиторії» – не більше 30 осіб. Крім цього, журналістів без акредитації на засідання не впускають, що яскраво проілюструвала нам ситуація на сесії 9 лютого. А для того, щоб донести депутатам свою думку взагалі потрібно пройти складну «процедуру»,  затверджену Ухвалою № 1185 від 10.11.2016 «Про порядок виступів на пленарних засіданнях Львівської міської ради»


Водночас, згідно із стандартами Ради Європи та Європейського суду з прав людини, громадяни можуть вільно виражати свої погляди. Допустимими є будь-які заклики, лозунги чи гасла, навіть якщо вони висловлені в образливій формі. Висловлювання та заклики, вигуки, створення шуму, використання гучномовців, банери на трибуні, тощо є реалізацією громадянами права на свободу вираження поглядів. Оскільки приміщення міської ради є громадським місцем, так як і сесійна зала, то громадяни цілком законно мають право на мирний протест у її стінах.

Водночас, стаття 46 п.17 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» говорить: «Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством».

Враховуючи наявність прецеденту в Україні, юристи ГО «Розвиток Громади» готують судовий позов з метою оскарження порядку бюрократичної процедури щодо доступу громадян до сесійних засідань, яка запроваджена у Львівській мерії та твердо переконані у позитивному вирішенні справи.

Читайте також:

 

Місто не може проводити конкурс з визначення перевізників на маршрутах загального користування (документ)

Юристи Розвитку Громади виграли суд у мерії