Благодійну допомогу для АТО звільнено від оподаткування – набрав чинності закон

Відтепер благодійні проекти ГО “Розвиток Громади” та інших організацій на меті, яких допомога бійцям АТО та їхнім сім`ям не оподатковуватимуться.

26 вересня, набрав чинності Закон № 1668-VII про внесення змін до Податкового кодексу щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги, прийнятий 2 вересня. Встановлено, що суми коштів, отриманих благодійниками-фізособами (яких внесено до Реєстру волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО.


“Тимчасово (на період проведення АТО) без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів і медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які добровільно перераховано (передано) для потреб забезпечення проведення АТО. Таким чином допомога, яку здіснює організація надходитиме в гарячі точки в повному обсязі і ми зможемо надати матеріальну підтримку значно більшій кількості постраждалих” – пояснив юрист ГО “Розвиток Громади” Андрій Болюбаш.


Ці правила застосовуються до благодійної допомоги, отриманої благодійниками-фізособами в звітному податковому році, що передує року їхнього внесення до Реєстру. Доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податків до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, в якому завершено АТО. Невикористані суми благодійної допомоги мають бути перераховані до держбюджету.

До загального оподатковуваного доходу не включається допомога у будь-якій сумі, якщо її направлено для закупівлі або у вигляді спецзасобів індивідуального захисту, техзасобів спостереження, ліків, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, речей або інших товарів (робіт, послуг) за переліком, який визначається Кабміном, або для оплати (компенсації) вартості ліків, донорських компонентів, платних послуг з лікування тощо.

Варто зауважити, що при цьому благодійна допомога на відновлення втраченого майна та на інші потреби за визначеним Кабміном переліком не включається до оподатковуваного доходу в сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 1 тис. мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року. Якщо сума перевищення платник податків зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги. Закон поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.