ВР пропонують зміни щодо доступності об'єктів для маломобільних груп населення

Колегія Держархбудінспекції розробила законодавчі пропозиції про внесення змін до Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо визначення доступності об'єктів для маломобільних груп населення як однієї з умов для отримання ліцензії на здійснення певних видів господарської діяльності.

Згідно із законодавчими пропозиціями Держархбудінспекції, суб'єкти господарювання повинні підтвердити доступність своїх об'єктів для маломобільних груп населення. Тобто споруди мусять бути однаково комфортними для кожного громадянина, незалежно від його фізичних можливостей.

Передбачається, що відповідні перевірки здійснюватимуть експерти щодо технічного обстеження будівель та споруд, які атестовані Мінрегіоном.

За результатами обстеження експерт складатиме звіт, в якому необхідно зазначити, чи дотримана доступність об'єкта. Якщо параметри доступності не відповідають ліцензійним умовам, такий суб'єкт господарювання не зможе отримати ліцензію.

Найбільші проблеми запропоноване нововведення може принести тим, хто використовує для ведення бізнесу приміщення у будівлях старої будови, які найчастіше просто неможливо адаптувати під нові вимоги.