Зупинили професійних незаконних забудовників!

ОСНОВНІ НОВИНИ У СПРАВІ:
За зверненням ГО «Розвитком Громади» Галицьким відділом поліції відкрито кримінальне провадження за фактом неправомірної видачі Чаплінським Ю. містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 240, 254 на будівництво багатоквартирного житлового будинку та підземного паркінгу на вул.Кульпарківська, 226а-226б у м. Львові, за ознаками кримінального провадження, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.

СУТЬ СПРАВИ:
На підставі чисельних звернень громадян, юристи ГО «Розвиток Громади» провели власне розслідування щодо законності будівництва багатоквартирного житлового будинку та підземного паркінгу на вул.Кульпарківська, 226а-226б у м. Львові. Та виявили дуже багато цікавих фактів, які в результаті і стали доказами для порушення кримінального провадження.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ:
Об’єкт: будівництво багатоквартирного житлового будинку та підземного паркінгу на вул.Кульпарківська, 226а-226б у м. Львові;
Замовник: ТОВ «Галицькі самоцвіти»;
Площа земельної ділянки: 2, 0000 га;
Цільове призначення земельної ділянки: для будівництва торгового комплексу;
Функціональне призначення земельної ділянки: землі житлової та громадської забудови.

Управлінням архітектури Департаменту містобудування ЛМР в особі Чаплінського Ю., видані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вул. Кульпарківській, 226 а-226 б у м. Львові для будівництва багатоквартирного 10-ти та 16-ти житлового будинку, що є неприпустимий у приаеродромній зоні.

Земельна ділянка на вул. Кульпарківській, 226 а-226 б у м. Львові належить до зони обмеження забудови, оскільки це приаеродромна територія. Будівлі, розташовані на приаеродромній території, не повинні становити загрози для польотів повітряних суден. Тому для будівництва на даній території, першочергово необхідно отримати висновок про допустиму висоту будівель у Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України (Украерорух), яких замовником отримано не було.

Після отримання висновку Украероруху замовник повинен звернутися до Державної авіаційної служби України та до Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького для отримання дозволу на проведення будівельних робіт та погодження з питань допустимої висотності будинків, шумового впливу від польотів літаків та впливу від роботи радіотехнічних об’єктів аеропорту.

Проте, замовником ТОВ «Галицькі самоцвіти» вказане зроблено не було. Такими діями, замовник грубо порушив ПОРЯДОК погодження місця розташування та висоти об’єктів на приаеродромних територіях та об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації.
Що цікаво, головний архітектор м. Львова, знаючи про відсутність висновка допустимої висотності будинків Украероруху, та дозволу від «Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького» не мав права видавати містобудівні умови та обмеження.

За результатами звернень ГО «Розвиток Громади» контролюючими органами проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності та виявлені чисельні порушення законодавства.

Так, Управлінням архітектури Департаменту містобудування ЛМР видано припис про зупинення дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вул. Кульпарківській, 226 а-226 б у м. Львові до моменту усунення виявлених порушень.

Департаментом Держархбудінспекції у Львівській області прийнято рішення про скасування декларацій, про початок виконання будівельних робіт та виданий припис про зупинення будівельних робіт.

ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
Таким чином, будівництво на вул. Кульпарківській, 226 а-226 б у м. Львові здійснюється з грубими порушеннями, тому ми звернулися:

1) до т.в.о. голови Державної авіаційної служби України Дьоміна Е.В.;
2) до директора Львівського регіонального структурного підрозділу Украурорух Маліцького П.;
3) до генерального директора «Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького» Костенка В.І.;
4) до директора ДАБІ у Львівській області Желеха Р.С.;
5) до Галицького відділу поліції.

Окремо виступили на засіданні Колегії Громадської ради при ЛОДА, де озвучили кричущі факти незаконного будівництва на вул. Кульпарківській, 226 а-226 б у м. Львові.

В ПІДСУМКУ:
Скасовано декларації про початок виконання будівельних робіт, зупинена дія містобудівних умов та обмежень, відкрите кримінальне провадження за фактом вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 365 КК України.

Проте квартири на вул. Кульпарківській, 226 а-226 б у м. Львові продані, на жаль їх власники не здогадуються про те, що будинки можуть бути не здані в експлуатації, у кращому випадку, в гіршому вони можуть стати жертвами авіаційної аварії.

Громадськість вимагає зупинення незаконного будівництва на вул. Кульпарківська, 226а-226б у м. Львові та притягнення до відповідальності винних!!!

ГО «РОЗВИТОК ГРОМАДИ» ЗАКЛИКАЄ: «Ретельно вивчайте всі документи при купівлі житла. Недовіряйте словам, перевіряйте документацію!».

ГО «Розвиток Громади» висловлює вдячність небайдужим громадянам-активістам, які звернулися та повідомили про незаконне будівництво на вул. Кульпарківська, 226а-226б у м. Львові!!!