ПІДТВЕРДЖЕНО: ГО «Самопоміч» заборгувала місту 371 355, 32 тис. грн.

Громадське об'єднання «Самопоміч» заборгувало територіальній громаді м. Львова кошти у розмірі 366 605, 62 тис. грн та пеню у розмірі 4 749, 7 тис. грн.
 
СУТЬ СПРАВИ:
Між ГО «Самопоміч» та  Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради 2016 року було укладено договір оренди нежитлового приміщення. Проте ГО «Самопоміч» не виконує свої зобов'язання згідно даного договору, що в результаті призвело до недостачі грошових коштів, які би мали надійти до бюджету міста Львова.

Згідно із законодавством договір оренди (найму) за своєю природою є оплатним. Однією з істотних умов договору є орендна плата, яку  орендар зобов'язаний сплачувати щомісячно.
Відповідно до укладеного договору ГО «Самопоміч» мала би сплачувати кожного місяця 30 606, 62 тис. грн. Проте, відповідно до Акту звірки взаємних розрахунків, складеного станом на 15.07.2016 р. у громадського об'єднання «Самопоміч» виникла заборгованість перед Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради у розмірі 366 605, 62 тис. грн та пеня у розмірі 4 749, 07 тис. грн.
 
ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
Юридичним управлінням громадської організації «Розвиток Громади» було проведено громадське розслідування, аналіз та дослідження усіх фактів. Після належного вивчення усіх матеріалів, було направлено звернення  до Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради з вимогою стягнути грошові кошти з громадського об'єднання «Самопоміч» у розмірі 366 605, 62 тис. грн та пеню – 4 749, 07 тис. грн. і розірвати договір оренди на підставі злісного ухилення від виконання істотних умов договору.