За окремі злочини військовим даватимуть від 2 до 7 років ув’язнення

Верховна Рада України 12 лютого ухвалила Закон, який передбачає посилення відповідальності за військові злочини в умовах особливого періоду.

У Законі України «Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини» (на основі законопроекту № 1552) зазначається:

1. Непокора, вчинена в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, – карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.
2. Невиконання наказу, що спричинило тяжкі наслідки, в особливий період, – карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
3. Самовільне залишення частини чи місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, – караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років тощо.

Особливий період – період, що охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
 

Адвокат Андрій Болюбаш зазначає: «Зміни внесено до ст. 402 – 405, 407 – 411, 413, 418 – 421, 425, 426, 428, 435 Кримінального кодексу, що встановлюють більш сувору відповідальність за військові злочини, передбачені цими статтями, якщо їх скоєно не лише в умовах воєнного стану, але і в умовах особливого періоду».


Варто зазначити, що згідно із Законом під бойовою обстановкою у розділі XIX Кодексу (військові злочини) слід розуміти обстановку наступального, оборонного або іншого загальновійськового, танкового, протиповітряного, повітряного, морського тощо бою, тобто безпосереднього застосування військової зброї та техніки до військового противника або військовим противником. Обстановка бою, в якому бере участь військове з’єднання, частина (корабель) і підрозділ, починається і закінчується з наказу про вступ у бій (припинення бою) або фактичного початку (завершення) бою.

Фото з сайту: www.rbc.ua