Львівська міська рада закупила спецтехніку за завищеними цінами

СУТЬ СПРАВИ:
Посадовці Львівської міської ради на закупівлях 4 самоскидів і 3 тракторів розпиляли 1 млн. грн. У 2015 році департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради проведено закупівлю 7 одиниць спецтехніки за цінами, вищими, ніж ринкові.
 
КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ:
У звіті департаменту за 2015 рік вказано, що для оновлення парку спецтехніки ШРП районів з механізованого прибирання вулиць проведено тендерну закупівлю 4 самоскидів з робочим обладнанням (на базі шассі МАЗ 5550В2) та 3 тракторів Беларус-320.4 з відвалом та щіткою. На все це у міської влади пішло 6 мільйонів гривень!
У відповідь на запит громадської організації «Розвиток Громади» Львівська міська рада надала інформацію про конкретні ціни на куплену техніку. Так, порівнявши їх з ринковими, виявилось, що вони є значно вищими. Наприклад, вартість самоскиду з робочим обладнанням було придбано за 1 279 750,0 грн. Ціна на ринку на аналогічну машину складає  близько 1 145 000,0 грн., а машину прибиральну на базі трактора з робочим обладнанням, яку придбали за 270 000,0 грн. та 305 000,0 грн. можна придбати всього за 75 450,0 грн. Отже, за підрахунками, Львівська міська рада переплатила більше мільйона гривень!
Більше того, переможцем тендеру на закупівлю спецтехніки стало підприємство, яке вже фігурувало у подібних аферах. Так, у м. Енергодар прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів у сумі 440 тисяч гривень, де за результатами тендеру комунальники придбали два універсальні трактори у того ж підприємства за завищеними цінами.

 
 
ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:
Юристами громадської організації «Розвиток Громади» було проведено громадське розслідування стосовно факту розтрати бюджетних коштів. Подано інформаційні запити до Львівської міської ради з метою ознайомлення зі специфікаціями та технічними характеристиками спецтехніки, а також з’ясування її вартості. Станом на сьогодні подано заяву про кримінальне правопорушення у Галицький відділ поліції м. Львова.
 
В ПІДСУМКУ:          
Що громада отримала? Нову техніку? Зовсім ні, в підсумку ми маємо знову розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах! В період неоголошеної війни це не просто злочин, це зрада державних інтересів!