ДІЮ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ, ЯКА ОБИРАТИМЕ ПЕРЕВІЗНИКІВ НА МІСЬКІ МАРШРУТИ, СУД ЗУПИНИВ

У понеділок, 23 січня, Франківський районний суд постановив Ухвалу про забезпечення позову, якою зупинив дію наказу Управління транспорту Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради №1 від 03.01.2017 року «Про затвердження персонального складу конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування» та заборонив конкурсному комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування розглядати конкурсні пропозиції та проводи конкурс в цілому до вирішення справи по суті та прийняття по ній рішення.

Відповідну позовну заяву до суду подала громадська організація «Розвиток Громади».
Раніше активісти громадської організації заявляли, що до складу конкурсного комітету управління транспорту ЛМР включило учасників, які на конкурсі лобіюватимуть інтереси окремих перевізників.  

«У склад комітету, крім інших його учасників, увійшли представники таких громадських організацій, як "Укравтотранс-Львів", "Центр безпеки міста", "Львів – безпечне місто". Зв’язок цих організацій з певними перевізниками можна легко прослідкувати за інформацією з відкритих джерел. Тобто про це неважко довідатися з інтернету. Наприклад,  "Укравтотранс-Львів" – це громадська організація, якою керує Іван Велійка, який, разом з тим, є директором ТОВ «Міра і К», що братиме участь у конкурсі, – констатує юрист ГО «Розвиток Громади» Роман Височанський.  
Також "Центр безпеки міста" та "Львів – безпечне місто", які мають своїх представників у конкурсній комісії, підпорядковуються "Самопомічі". Відповідно очільником "Самопомочі" є мер Андрій Садовий, якому підпорядковується міський перевізник "АТП-1", що також бере участь у конкурсі»

Відтак, заявляють активісти, управління транспорту та зв’язку ЛМР грубо порушило постанову Кабінету Міністрів №1081 від 3 грудня 2008 року, у якій йдеться, що представники перевізників не мають права перебувати в конкурсній комісії.
Також конкурсний комітет суперечить закону у тій частині, що громадські організації "Розвиток громади" та профспілка перевізників міста Львова не отримали вмотивованої відмови, адже також подавали своїх представників на конкурсну комісію.

Варто зазначити, що громадська рада при Управлінні транспорту ЛМР також вже є нелегітимною і повинна бути заново створена. З 3 січня 2017 року Управління транспорту і зв’язку та департамент житлово-комунального господарства  вважаються окремими установами, тож і громадську раду, за законом, потрібно переобрати. Та, попри це, склад ради не оновили.

З вимогою оновити громадську раду при управлінні, а також із рішенням суду щодо конкурсного комітету з громадських перевезень, до Віктора Щира сьогодні завітали активісти на чолі з ГО «Розвиток Громади».
 
Розгляд справи за позовом ГО «Розвиток Громади» з фактами порушень, які допустило управління транспорту та зв’язку призначено на 03.02.2017 року.