Унікальна виставка «Ukrainian мавпаdoll» відкривається днями у Львові. Частина коштів піде на благодійні проекти «Розвитку Громади»

20 січня у ресторані імпровізацій Грушевський сinema jazz стартує відкриття виставки-продажу дружніх шаржів на селебритиз, серед яких лялька Гайтани, Руслани, Осадчої та ін. 

Майстрині створили незвичні образи відомих українців, аби популяризувати мистецтво авторської ляльки. Об'єднання лялькарів та художників, а це - Лана Малкова-Мостова, Катерина Кирилова, Оксана Весна, Олена Цілуйко та Саша Лозинська-Ярошевич, засноване у Львові в липні 2015 року. Метою клубу є поширення та піднесення мистецтва авторської ляльки не лише в Україні, а й за її межами. Мисткині впевнені, що мистецтво ляльки не дає чітких відповідей, проте ставить відверті питання. На виставці можна буде побачити кількадесят унікальних експонатів, прототипами яких є знані українці. Принаймні один прототип – Оксана Караванська візьме участь в урочистому відкритті. Руслана намагатиметься побачити свою копію через скайп-зв’язок. 

-    Наша мета – привернути увагу до сучасної ляльки. Саме тому ми обрали таку тему – провокативну та сміливу. Виставки та фестивалі авторської ляльки не дивина в Україні. Зокрема, у Львові проходять міжнародні фестивалі авторської ляльки двічі на рік і  збирають переважно майстрів та колекціонерів. Ми ж хотіли зробити виставку не в художній галереї, а в місці, де бувають люди, які не знаходять часу на схожі заходи та, можливо, не бачили зблизька художньої ляльки. А лялька, наче живопис: її можна дивитися тільки наживо, - поділилась натхненниця проекту Лана Малкова-Мостова. - А ще ми маємо намір віддати десять відсотків від виручки на благодійність. Бо це дещо аморально не підтримувати соціальні проекти у сьогоднішніх реаліях.


Мисткині вважають, що у такий складний для України час треба усіма можливими способами підтримувати тих, кому ця підтримка найнеобхідніша, тому вирішили привернути увагу громадськості до проблем дітей, батьків яких забрала жахлива війна на Сході України. Частина коштів виручених з продажу буде перерахована на благодійний фонд «Розвитку Громади», який має кілька проектів пов’язаних з сиротами та напівсиротами.

«Центр допомоги сім’ям загиблих в АТО», який діє при ГО «Розвиток Громади» від початку війни на Донбасі підтримує сім’ї, що зостались без годувальника, та всіма можливими способами намагається підтримати дух дітей, які більше не зможуть схилитись на сильне батьківське плече. Активісти організовують для таких дітей літні табори Moves&skills , що проходять у Львові та Карпатах, перегляди кінострічок та мультфільмів, святкові забави та розвиваючі ігри, проект «Подаруй дитині мрію», подарунки до свят та підготовка до школи, соціальну адаптацію дітей з особливими потребами. Кошти від продажу мавпаdoll будуть використані на реалізацію проектів в межах роботи Центру. 

Експозиція триватиме з 20 січня до 20 лютого.