Громадська рада при ЛОДА звернулась до Президента з проханням визнати День вишиванки державним святом

Громадська рада при Львівській обласній державній адміністрації підтримала ініціативу громадськості та звернулась до Президента України з проханням запровадити на всеукраїнському рівні національне свято – «День української вишиванки».

Вже традиційно День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Це свято вже має звання Всесвітнього, але попри усі звернення, й досі не стало державним. Саме тому Громадська організація «Розвиток Громади» спільно з ЛОДА та ЛМР цього річ організовує цілий Фестиваль вишиванки. Окрім того, громадські активісти спільно із місцевою владою скерували до Президента та Верховної Ради колективний лист із проханням  офіційно впровадити День вишиванки, підтримала цю ініціативу Громадська рада при ЛОДА.Варто додати, що активісти не просять ще одного вихідного дня. Офіційний статус зробить День вишиванки впізнаваним і рідним святом, а українці з гордістю носитимуть вишиванки навіть у будні.

Висловлюємо вдячність Громадській раді при ЛОДА за підтримку такої ініціативи. 

Нагадаємо, в рамках Фестивалю вишиванки, який стартував у Львові 18 квітня відбудеться чимало заходів пов’язаних з українською етнічною символікою.

10 травня – 13 травня
-    уроки краєзнавства у школах області уроки краєзнавства у школах та демонстрація трейлеру фільму про вишиванку «Спадок нації» 

15 травня  - заходи у центрі міста (пл. Ринок з 14:00 до 19:00 год)
-    флешмоб, під час якого люди (понад 200 осіб) складуть собою гігантську вишивку, тримаючи у руках таблички із зображенням елементу вишивки; зображення вишивки зафіксуємо з висоти польоту дрона  
-    показові козацькі виступи (бойовий гопак, рукопаш гопак та ін.) 
-    гаївки за участі співочих та танцювальних колективів, доєднатися до гаївок зможе кожен охочий  

17 травня 
-    прем’єра фільму про вишиванку «Спадок нації» у Кінг Кросс Леополіс о 19:00 год.

19 травня
-    Масштабне свято "Вишивана Україна" від бійців АТО та смачний куліш для львів'ян  - пл. Ринок, з 14:00 до 19:00 год.
-    тематична благодійна вечірка та дефіле моделей у вишиванках у клубі "Пікассо" (вул. Зелена, 88) о 19:00 год.

28 квітня – 19 травня 
-    експозиція на пл. Ринок таблиць із описом та зображенням вишивки різних регіонів України 

Громадські активісти закликають усіх українців 19 травня одягти вишиванки на роботу, до університету, до школи й садочок. Також підприємців просять прикрасити вітрини своїх магазинів вишивкою. 

Висловлюємо щиру вдячність партнерам Фестивалю вишиванки: Девелоперській компанії "Sigma Estate", БК "Трембіта", Майстерні "Треті півні", ресторану "Гуцульська гражда", ресторану "Мафія", фірмі "Екофлора", магазину-салону "Мамина світлиця", рекламній групі "Ефект", мережі кінотеатрів "Планета кіно", компанії "Трускавецька", ГО "Всесвітній день вишиванки",  ВПВ "Патріот", ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», СК "Легіон", БФ "Розвиток Громади" та усім небайдужим меценатам.