Перевізники досі чекають конкретних рішень від міської влади

Вчора, 30 серпня, львівські перевізники залишились незадоволеними нарадою з мером міста та продовжують акцію протесту «За безпеку і якість перевезень».

На перемовинах з Андрієм Садовим та чиновниками Львівської міської перевізники так і не почули, яким чином міська влада вже тепер буде вирішувати проблему з перевезенням пільгових категорій пасажирів .
  • Я не можу змусити вас їхати, – сказав мер Львова, коментуючи інформацію про те, що страйк не припиниться.
Єдиним результатом наради стала домовленість про  створення робочої групи з п’яти керівників АТП, п’яти чиновників міської влади та п’яти представників профспілок приватних перевізників, яка має збирати і опрацьовувати всі пропозиції щодо вирішення проблем громадських перевезень у Львові.

На питання, чи знає міська влада скільки пільговиків щодня перевозять водії маршруток, чиновники не змогли дати чіткої відповіді. Тоді за якою схемою визначають скільки коштів потрібно компенсувати?

Керівник Управління транспорту ЛМР Віктор Щир повідомив, що кількість пасажирів-пільговиків вираховують приблизно.
Відтак приватні перевізники продовжили свій протест. Однак страйкарі пішли на зустріч пасажирам і вранці випустили на маршрути автобуси,  щоб мешканці міста могли дістатися до роботи. Зараз на вулиці Пасічній стоїть більше 100 маршруток. Туди продовжують з’їжджатися автобуси, які кілька годин тому курсували містом, розвозячи львів’ян на роботу і навчання.

Сьогодні о 18.00 год запланована ще одна зустріч мера з перевізниками Львова. Власники автобусів сподіваються почути конкретні пропозиції міської влади для врегулювання транспортного колапсу.
  • Ми не виїдемо на маршрут доти, поки наша основна проблема не буде вирішена. Поки що ми не почули від мера хоча б тимчасового варіанту перевезення пільговиків, - коментує Ігор Сеник

Нагадаємо, що страйк перевізників «За безпеку і якість перевезень» ще з учорашньої ночі «поставив на вуха» усе місто. Власники автобусів висунули ряд вимог до місцевої влади та не збираються відступати.

Ще раз оголосимо основні вимоги, які меру міста надали перевізники:
 
  1. Впорядкувати проблеми з перевезенням усіх пільгових категорій населення
  2. Відновлення діяльності робочої групи до 31.08.2016 р
  3. Проведення першого засідання робочої групи до 05.09.2016
  4. Включення і розгляд питань на першому засіданні робочої групи:
    1. Вдосконалення транспортної мережі;
    2. Введення електронного квитка;
    3. Сформувати новий склад тендерного комітету, змінити умови конкурсу та надати конкурсному процесу публічності.
    4. Звіт керівника АТП-1 (куди поділися гроші і для чого Львову таке комунальне підприємство, яке висмоктує з кошти з міського бюджету, але не надає якісних послуг, воно нічим не відрізняється від приватних АТП, які в той час витрачають виключно власні кошти)
 
  1. Розгляд інших питань, які будуть виникати
  2. Захист страйкуючих перевізників
 
  • Ми повністю підтримуємо вимоги перевізників. Проблема транспортної мережі існує вже давно та є причиною багатьох ДТП. Чомусь ніхто не думає про водія, який виконує не лише свою роботу, а працює за контролера, перевіряючи посвідчення, та касира, коли рахує та віддає решту. Ці проблеми можна і потрібно вирішувати негайно, - коментує Роман Дуда, представник ГО «Розвиток Громади», яка підтримала перевізників і виступила за безпеку та якість перевезень у Львові.
 
Саме від мера нашого міста залежить, чи маршрутки повернуться до роботи. В тому випадку, якщо це ще одна «порожня» балаканина від очільника Львова, страйкуючих буде значно більше, обіцяють перевізники.