Львівська мерія залишає без роботи 1200 стоматологів

Сьогодні, 1 грудня, працівники комунальних стоматологічних поліклінік вийдуть на акцію протесту до міської Ратуші. Медики протестують проти значного скорочення їхнього фінансування у новому бюджеті на 2017 рік. Через те, що мерія урізала кошти для клінік аж на 30 мільйонів, без роботи залишиться 1200 стоматологів міста Львова.

У ГО «Розвиток Громади» звернулись лікарі комунальних стоматологічних поліклінік, що на прсп. Шевченка, вул. Симоненка, вул. Маршала Рибалки, вул. Замарстинівській. Люди обурюються діями мерії Львова, адже їм урізали фінансування з 39 мільйонів до 9 мільйонів гривень на рік. Такої суми не вистачить на утримання приміщень і медперсоналу навіть на 3 місяці. Відтак більше тисячі стоматологів вже через два місяці з початку року опиняться на вулиці. А звільнені приміщення стоматологічних клінік мерія зможе використати під щось інше, наприклад, під нові кафе.

За таке рішення депутати ЛМР проголосували 10 листопада на сесії (Ухвала № 1179 від 10.11.2016). Про вже проголосоване рішення медперсонал комунальних клінік повідомили аж 25 листопада. Головних лікарів поставили перед фактом: у міському бюджеті бракує коштів. Департамент охорони здоров’я до ухвали немає жодного відношення.

Тож ухвалу проголосували, та й всі кінці у воду. Людям не пояснили ні на якій підставі скоротили їх бюджет, ні шляхи виходу з ситуації.  Відповідальність за роботу поліклінік поклали на головних лікарів, тепер  вони мусять привести кількість лікарів у медзакладі відповідно до фінансування. Це означає, що близько 1200 стоматологів залишаться без роботи, а люди, в яких нема грошей на приватного лікаря, без належної лікарської допомоги.

На нашу думку це знищення державної стоматологічної служби на користь стоматологічних приватних кабінетів. Львівські чиновники зовсім не думають про своїх громадян. Як же бути тим лікарям, яких фактично виганяють на вулицю? Як бути соціально незахищеним людям, яких ми також обслуговуємо? Відповіді на ці запитання нам ніхто не дає, - розповідає Ольга Василівна, Голова профкому, завідуюча терапевтичним відділенням 1-ї стоматологічної поліклініки

За даними звіту чотирьох стоматполіклінік, 628 892 тис. людей отримали у них медичну допомогу за 2015 рік. До слова, саме лікарі комунальних поліклінік надають безоплатну допомогу пенсіонерам, учасникам АТО, соціально незахищеним громадянам. Минулого року міські стоматологи працювали на Яворівському полігоні й лікували наших військових. Після закриття поліклінік усі пацієнти або змушені будуть збирати гроші на дорогих приватних стоматологів, або залишаться без медичної допомоги зовсім.

Працівники 1-ї стоматологічної поліклініки кажуть, що така пильна увага та неприязнь до них триває понад два роки. Раніше мерія намагалася перевести поліклініки на госпрозрахунок (тобто самоутримання), однак програла усі суди. Самоутримання призвело б до закриття, оскільки комунальний медзаклад лікує соціально – незахищені верстви громадян, які не можуть оплачувати лікування. Тепер львівська влада вирішила піти іншим шляхом – врізати фінансування настільки, щоб клініки саморозпустилися від безгрошів’я.

На думку лікарів, уся каша заварилася з того, що чиновники полюють на вигідні приміщення у центрі міста (проспект Шевченка) та інші близько центру.  

Завтра, 1 грудня, стоматологи комунальних поліклінік зберуться на безстрокову акцію протесту у ЛМР. Люди вимагатимуть скасувати ухвалу та відновити фінансування медичних закладів.