У Львові урочисто відкрили Фестиваль вишиванки

Сьогодні, 10 травня, ідучи на роботу чи прогулюючись сквером «На валах», львів’яни спостерігали за незвичним дійством – дерева у парку вбирали у різнокольорові вишиванки. Таким жестом організатори заходу намагалися привернути увагу перехожих до щорічного свята, важливого для кожного українця – День вишиванки, яке ми відзначатимемо 18 травня.

                               
Цей день почали святкувати ще у 2006 році. З того часу рік за роком у третій четвер травня українці зі всього світу віддають шану своєму унікальному національному символу. Одягнути вишиванку у цей день означає  не лише прикрасити місто своїм яскравим виглядом, а ще й віддати належне традиціям, показати усім, що ти патріот і знаєш свою історію.  
             
                                                                   
Вишиваним декором на цупкому папері прикрасили дерева скверу «На  валах» активісти ГО «Розвиток  Громади» за підтримки ЛОДА.  Яскраву голубу та червону    національну одежу отримало чи не  кожне місцеве деревце. Крім того,  громадівці розмістили у парку  унікальну виставку елементів  вишивки. Розшифрування таких символів як дуб, восьмикутна зірка, квадрат, коло, дерево життя чи ключ на вашій вишитій сорочці тепер ви можете дізнатися зі стендів у сквері. Урочисто відкрив Фестиваль вишиванки 2017 року гурт «Галичанка». Цьогоріч у них ювілей – 10 років з часу створення. Тому вокалісти радо долучилися до святкування.

                                                           

«Ми прагнемо створити уявлення про вишиванку, як щось сучасне, модне і цікаве. Замість традиційних і таких вже звичних заходів, ми вигадали і реалізували оригінальний і цікавий флешмоб. Тож навіть дерева у Львові стали патріотичними. Елементи вишивки, що тепер майоріють на каштанах у сквері, нанесені на банерний папір і ніякі дощі та вітри йому не страшні. Пояснення кодів та символів на вишиванках, що розмістили тут же на банерах, дасть можливість кожному зі знанням справи підходити до вибору своєї особистої вишиванки, це взагалі безцінна інформація. Такий захід дійсно привернув увагу перехожих. Ми навіть не сподівалися, що стільки людей будуть підходити і розпитувати про фестиваль. Багато хто навіть не знав про це свято. Тепер же львів’яни, я певна, зацікавляться Днем вишиванки і святкуватимуть його разом з усіма свідомими українцями», - розповіла учасниця ГО «Розвиток Громади» Марія Вагіла
                             
І цей захід не єдиний, громадські активісти підготували жителям культурної столиці та її гостям ще безліч цікавих та захоплюючих атракцій, якими ми будемо насолоджуватися впродовж дня та вечора 18 травня. Як от рекордний пляцок «Вишиванка», 16 метрів довжини якого зафіксують представники Національного реєстру рекордів України як найбільшої солодкої випічки.

Фото з сайту Zn.ua