«Розвиток Громади» на святкування 150-річчя від Дня народження Митрополита Шептицького

Активісти громадської організації долучилися до проведення культурно-просвітницьких заходів у рідному селі духовного лідера українських греко-католиків.

29 липня 2015 р. на батьківщині митрополита Андрея Шептицького у Прилбичах  пройшли ювілейні святкування з нагоди 150-річчя з дня народження цього духовного лідера греко-католиків. Як відомо, з 1 листопада 2014 року в УГКЦ та в Україні розпочався рік Митрополита Андрея Шептицького. Верховна Рада України в червні минулого року проголосувала за відзначення 150-річного ювілею від дня народження митрополита на державному рівні.

Андрей Шептицький народився 29 липня 1865р. Очолив Українську греко-католицьку церкву 1901 року. І був її очільником аж до своєї смерті 1 листопада 1944 р. Митрополит Андрей походить із давнього українського графського роду Шептицьких. Мав декілька наукових ступенів: доктор права, доктор теології, доктор філософії. Перебувачи на посаді глави української греко-католицької церкви, він першим із ієрархів почав використовувати в спілкуванні з вірними народну мову. Першим почав правити богослужіння українською мовою.

З нагоди 150-річчя Митрополита Шептицького у його рідному селі відбулася Архиєрейська Божественна Літургія за участю Преосвяченного Владики Венедикта (Алексійчука), єпископа-помічника Львівської Архиєпархії УГКЦ. Також буди організовані культурно-просвітницькі заходи. Перед вірянами виступали талановиті музиканти. Активісти громадської організації «Розвиток Громади» вже традиційно малювали нешкідливими фарбами та тілі патріотичні малюнки та плели браслети разом з дітьми.