Спільні дії громадськості і мерія відступає

Сьогодні, 26 грудня, на останній цьогорічній сесії Львівської міської ради депутати прийняли Ухвалу «Про врегулювання питання поводження з відходами на території промзони заводу «Львівхімсільмаш» за адресою м. Львів, вул. Т.Шевченка».

Такий вихід з напруженої ситуації запропонували представники громадських організацій, які активно підтримали мешканців Рясного, Левандівки, Білогорщі в боротьбі з міською владою щодо заборони сміттєпресувальної лінії на вул. Шевченка.

Ухвала прийнята в редакції, запропонованій громадськими активістами і фактично заборонила будь-яку діяльність пов’язану з відходами на території промзони «Львівхімсільмаш» до проведення громадських слухань до 01.02.2017 року на території Рясне, Рясне-1, Рясне-2 та Білогорщі (моменту погодження на громадських слуханнях) та до моменту отримання усіх дозволів, погоджень, висновків передбачених чинним законодавством.

Водночас, депутати також проголосували створення тимчасової контрольної комісії ради з питань перевірки та контролю за процесами збирання, зберігання, перевезення, утилізації і захоронення твердих побутових відходів у місті Львові.
 
Питання львівського сміття набуло резонансу по всій країні. Це спотворює наш імідж і унеможливлює належну життєдіяльність у місті. 142 мільйони виділяється на вивезення сміття і ніхто цього не контролює.Сьогодні прийняли дві ухвали. Перша забороняє будь-яку діяльність, пов’язану з відходами, на території Рясне. Друга ухвала про створення тимчасової комісії з питань перевірки та контролю за збираням, утилізацією та вивезенням ТПВ у Львові. Дві ухвали прийнято і це наша з громадськістю перемога . Сьогодні Садовий діяв такими ж методами як режим Януковича: загнав підконтрольні організації в сесійну залу, аби не допустити простий люд. Це, простими словами, маленький Янукович у нашому місті, - заявив Андрій Болюбаш -  адвокат, юрист ГО "Розвиток Громади"

Нагадаємо, що впродовж двох місяців мешканці згаданих районів протестували проти монтажу сміттєпресувальної лінії в Рясному і лише після активного долучення громадських організацій, міська влада пішла назустріч львів’янам.