Тубдиспансер у Самборі можуть закрити

Сьогодні, 8 листопада, на сесії Львівської облради депутати вирішуватимуть, чи закрити стаціонарне відділення тубдиспансер у м. Самбір. Працівники медзакладу обурені. Люди вважають, що стаціонар закривають, бо хочуть забудувати його територію.

У зв’язку із реорганізацією, у Самборі планують закрити стаціонарне відділення протитуберкульозного диспансера. Нещодавно медперсонал Самбірського тубдиспансера звернувся у ГО «Розвиток Громади». Люди кажуть, що стаціонарне відділення медзакладу закривають у Самборі і переносять у с. Скелівка, Старосамбірського району. Медпрацівники переконані, що у Скелівці умови значно гірші, а самбірський стаціонар закривають через те, що хочуть забудувати його територію. 

Ще 27 вересня питання про реорганізацію стаціонарного відділення медзакладу було винесене на голосування на сесію Львівської обласної ради.  Проте, у зв’язку з тим, що персонал диспансера не поінформували, за таке рішення не проголосували. Після цього пан Михайло Гичка та обласний керівник Любомир Рак провідали працівників стаціонару із звісткою, що відділення у Самборі переносять у сусідній район.


На сьогодні у Самбірському протитуберкульозному диспансері на 30 ліжках лежать 5 хворих. Саме тому відбувається реорганізація, оптимізація. Цей стаціонар ми переносимо у Старосамбірський район у с. Скелівка, пацієнти будуть там лежати. У Самборі буде Міжрайонний протитуберкульозний диспансер і головний лікар сидітиме там. Немає сенсу утримувати голі стіни. Ми приймаємо ці реформи, бо так вимагає від нас Європа, - коментує Михайло Гичка, головлікар Львівської обласної клінічної лікарні

Водночас медперсонал диспансера запевняє, що у закладі хворих більш, ніж достатньо, адже крім хворих туберкульозом, у стаціонарі лежать люди ще й з іншими інфекційними захворюваннями.

Ми зверталися з листом в  Львівську обласну раду, просили пояснити на якій підставі нас закривають. Нам сказали, що у нашому закладі немає умов та немає санітарної зони. Але санітарна зона порушувалась з дозволу місцевих депутатів. Адже впродовж останніх років біля диспансера активно будуються будинки та магазини, яких там не повинно бути. Зараз збільшується кількість хворих на туберкульоз. Зараз цим людям доведеться їхати в сусідній район, - розповідає пані Лілія, працівниця стаціонарного відділення Самбірського протитуберкульозного диспансера. 
 

Долю стаціонарного відділення Самбірського протитуберкульозного диспасера вирішуватимуть сьогодні, 8 листопада, на сесії Львівської обласної ради.