День вишиванки 2017

Вперше в Україні буде спечено пляцок «Вишиванка» довжиною аж 16 метрів. Місяць концентрованого шанування українства змусить кожного з нас пишатися здобутками своєї нації

Якщо одного дня Ви бачите, що всі люди наче змовились і ходять у вишиванках, знайте – цей день прийшов… День вишиванки – щорічне свято кожного українця, поціновувача прекрасного,  модного і стильного. Вдягнути вишиванку 18 травня, означає показати, що ми нескорені і незламні, сильні духом і тілом, знаємо свою історію і шануємо традиції. Українська вишиванка – це світовий бренд!

Чекаємо всіх у центрі міста на святковій програмі, яку підготувала для вас ГО «Розвиток Громади», Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих, ГФ «Патріот» за підтримки ЛОДА.

Гігантський пиріг «Вишиванка» - під відкритим небом на проспекті перед пам’ятником Т. Шевченку

Рекордсмени України дивували своїми досягненнями, епатажністю, силою, неймовірною витривалістю та масштабами. Ми ж поєднаємо незвичність та народні символи в одному рекорді України – 16-метровий пляцок у вигляді вишитого рушника, смак якого зможе оцінити кожен охочий.

Здавна Львів вважають центром  української культури. Ми хочемо ще раз довести, що у нашому місті дбають і популяризують культурні надбання. Львів отримає ще одне досягнення, що приверне увагу до краси української вишивки. А ще приємно, коли наш рекорд не лише гарно виглядатиме, а й порадує смакові рецептори перехожих.  
                                                              
Ми запросили відомого львівського іконописця Лева Скопа.

Ви коли-небудь бачили на вулицях Львова колоритного сивобородого чоловіка з глибокими синіми очима у вишиванці? Цілком можливо, що це був пан Лев. Іконописець  з Дрогобича, який сам вже встиг стати іконою Майдану. У часи революції Левко Скоп піднімав духовність українців своїми унікальними іконами на дощечках.
18 травня львів’яни зможуть поспілкуватись з паном Левком у центрі міста. Іконописець разом з перехожими розмалює гітари для хлопців на передовій .

                                              


У цей день, 18 травня, Василь Корпан, керівник шахового гуртка "Юний ферзь", проведе шаховий турнір для дітей. Партнерами турніру є Українська спілка учасників АТО та СК "Легіон".

Фільм «Спадок нації»

Впродовж  місяця травня у львівських школах ми будемо демонструвати дітям фільм «Спадок нації» - стрічка, гаслом якої стали слова «вишити, щоб вижити». Фільм органічно переплів дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності і часто  останньою надією.

Львівські етнографи додадуть ефект від кінострічки і розкажуть школярам все про вишиванки: що означають візерунки, які є техніки вишивання, історію української вишивки та ще багато цікавого.

                                           

Конкурс між школами Львова

«Розвиток Громади» організовує конкурс між львівськими школами «Мотиви вишиванки». Освітні заклади позмагаються за найкраще прикрашання  школи: класу, подвіря чи інших елементів школи у стилі вишиванки. Учасників конкурсу чекають цінні призи: відеопроектор, мікроскоп, набір спортивних м’ячів. 

Діти – наше майбутнє. Ми намагаємось вже зі шкільних років показати, що українське – це брендово, модно і стильно. Вишиванка – це нове віяння моди, її визнають у всьому світі. А  18 травня вишиванка стане головним атрибутом свята.

Флешмоб у сквері «На валах», що біля ЛОДА

Під музичний супровід діти та студенти прикрасять дерева стрічками з елементами вишивки. Пройшовши парком, у якому дерева майоріють національними символами , львів’янин відчує атмосферу свята. Можливо, одягнені у вишивку дерева змусять і людей вдягтися у національний український одяг у цей день.

Благодійна вечірка в ресторані «Маестро»

Обов’ язковий дрес-код – вишитий одяг в українському стилі. На гостей чекатиме козацький стіл, конкурси, паперове шоу, дискотека…Громадівці зберуть талановитих артистів, які зроблять вечір 18 травня незабутнім.
Кошти, виручені з реалізації квитків, активісти ГО «Розвиток Громади» спрямують на соціальні проекти. Крім того, ми даємо можливість львів’янам різних вікових категорій весело провести час і з користю.

                                               
І це ще далеко не усі розважальні заходи, які ми підготували для вас!

18 травня, у Всесвітній день вишиванки будьте красивими та неповторними приходьте на роботу, у школу, університет чи садочок у вишитому святковому вбранні.  Покажемо разом, як українці шанують своїх предків і традиції, завдяки яким ми – непереможні!