Перемога громади, чи чергова маніпуляція Львівського міського голови

Поведінка Львівського міського голови у вихідні дні 24-25 грудня, коли християни відзначали Різдво Христове викликала подив. Насправді Андрій Іванович прибувши на загальні збори мешканців Рясного, а на наступний день до церкви в Білогорщу розвідував ситуацію щодо настроїв мешканців. Планувався дубль два пленарного засідання сесії ЛМР від 22 грудня. Однак, негатив львів’ян зростав і міський голова вимушений був піти на поступки. Водночас, якщо 22 грудня напругу частково зняли стоматологи, то на 26 грудня працівники мерії запросили комунальників. А ті неочікувано почали вигукувати у бік трибуни «Ганьба», незважаючи на обіцяне преміювання, чим зовсім розбили надії промерівської фракції.

Прикрившись комунальниками і влаштувавши фейсконтроль на вході, який здійснювали представники будівельної компанії «MS», яка прославилась незаконним будівництвом, міський голова таки поставив питання про включення проекту Ухвали про врегулювання питання поводження з відходами на території промзони заводу «Львівхімсільмаш» до порядку денного, а потім зачитав текст. Присутні не зауважили, що з п.1. технічно вилучили вимогу проведення громадських слухань, що дало можливість мерії в подальшому маніпулювати з дозвільними документами і вчиняти дії таємно від громади.

Водночас, незважаючи на те, що порядок в залі охороняли понад 100 осіб спортивної зовнішності, серед яких були помічені охоронці з Львівської тютюнової фабрики, ніхто, чомусь, цього разу не вигукував, що бритоголові особи зривають сесію, тим більше депутати не вимагали перевірки законності діяльності цих охоронних формувань.
Отже, сьогодні де-юре львів’яни отримали тимчасову контрольну комісію ради з питань перевірки та контролю за процесами збирання, зберігання, перевезення, утилізації і захоронення твердих побутових відходів у місті Львові, яка має вивчити фактичний стан цього процесу, де-факто – все залежатиме від активності і контролю громадськості.

Байдужість львів’ян і громадськості й надалі може повернути ситуацію з будівництвом сміттєпресувальної лінії на початок. Як тільки протестувальники розійшлися, депутати проголосували за продовження терміну реалізації недієздатної Програми забезпечення вивезення та захоронення побутових відходів на 2017 рік. Маємо вчитися бути активними, контролювати владу і вимагати від влади зважати на думку громади.