У Львові згортають наметове містечко : мерія та АТОвці дійшли згоди

Сьогодні, 4 жовтня, наметове містечко учасників АТО , що на Площі Ринок 1, розходиться. Вояки добилися свого. На сесії міської ради прийняли документ, за яким учасників АТО мерія забезпечуватиме житлом, земельними ділянками або ж грошима.

За Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій гарантовані  земельні ділянки.

15 вересня АТОвці розпочали безстрокову акцію протесту, адже львівська влада не виконувала вищезгаданий Закон. Під стінами ЛМР вояки створили наметове містечко. Чоловіки прожили на львівському «майдані» 19 днів. Учасникам бойових дій пропонували сумнівну ухвалу, за якою видача земельних ділянок захисникам України затягнулась би на роки. Проте такий стан речей АТОвцям не підійшов, вони налаштовані рішуче – змусити владу почати процес видачі землі учасникам бойових дій.

Наметове містечко продовжило своє життя на «майдані». Вояки таки добилися свого. Сьогодні депутати ЛМР проголосували ухвалу  «Про захист інтересів учасників АТО-мешканців м. Львова». Документом міська рада ухвалила доручити департаменту гуманітарної політики визначити процедуру матеріального забезпечення учасників антитерористичної операції житлом, земельною ділянкою або коштами у розмірі 100тис. гривень.

Учасники АТО та міська влада нарешті знайшли компромісне рішення. Кожен учасник бойових дій тепер за бажанням може не стояти в черзі на отримання земельної ділянки в межах міста, а отримати взамін гроші. Бійці АТО підтримують таку ухвалу, саме за це ми і стояли,-  коментує Сергій Дячишин, голова УСУ АТО


Для фінансування цього проекту ЛМР передбачає 10млн. гривень у міському бюджеті на 2016р.. За документом щорічно мерія виділятиме 100 млн. грн.. щороку протягом чотирьох років для АТОвців. А ще влада нарешті сформує прозорі списки АТОвців, які претендують на матеріальне забезпечення. Крім цього, учасники бойових дій, які не захочуть стояти в черзі за землею під будівництво у межах Львова можуть розраховувати на грошові виплати.

Також проголосували ухвалу з проханням до ЛОДА виділити територіальній  громаді міста Львова майже 50 га землі у с. Зимній Воді для потреб учасників АТО.
Сім’ї, які втратили годувальників, сироти, інваліди 1 та 2 груп отримають квартири на вул. Під Голоском де вже зводиться будинок.

Контроль за виконанням рішення поклали на львівського мера Андрія Садового.

Після голосування ухвали у сесійній залі міський голова та лідери фракцій вийшли до наметового містечка та спільно з учасниками АТО оголосили про згортання палаток і завершення акції протесту. Андрій Садовий та учасники бойових дій потисли руки в знак примирення.

ГО «Розвиток Громади» підтримувала вимоги учасників бойових дій з першого дня акції і підтримує згоду АТОвців на таку домовленість, оскільки громадськість повинна відстоювати інтереси захисників України.

В акції протесту на Площі Ринок,1 взяли участь такі організації: ВПГО «УНСО», ГО «ЛОС СЗБ ОТО», Цивільний корпус «Азов», Спілка ветеранів АТО смт. Рудно,  ГО ВПВ «Патріот».

Безстрокова акція і її результати показали, що разом учасники АТО і громадськість – сила!